2019 Yılı Oda Hesapları 2019 Hizmet Ücretleri Tarifesi Meslek Grupları ve Faaliyet Kodları (NACE) Stratejik Plan
Sicil Rehberi Ticari İşlemler Rehberi Ticaret Sicili Müdürlüğü Duyuruları Mersis Danışma Masası
İşten Ayrılış Bildirgesi Kredi Protokolleri İndirimli Kuruluşlar Eğitimler
Fuar Teşvikleri Fuar Ziyaretleri Dış Ticaret Talepleri Reklam Fiyat Tarifesi

Önemli Bilgiler


  1. Tüm ülkeler için, pasaportun geçerlilik süresi, vize süresinin bitiminden itibaren en az 6 ay uzun olmalıdır. Pasaportta boş vize sayfasının bulunması gerekmektedir.
  2. Schengen ülkeleri için, ilk başvurularda şahsen müracaat edilmesi gerekmektedir.
  3. Vize talebinin reddedilmesi durumunda, vize ücretleri Konsolosluk tarafından iade edilmemektedir.
  4. Konsolosluklar başvurunun durumuna göre ek evrak isteme yetkisine sahiptir.
  5. Konsolosluklar her zaman istenilen süre için vize vermeyebilmektedir. Konsolosluğun uygun göreceği vize süresine Odamızın müdahale yetkisi bulunmamaktadır.
  6. Konsolosluk işlem süreleri belirtilen tarihlerden daha uzun sürebilir. Konsolosluktan kaynaklanan idari ya da teknik nedenler ile vize alım süresinin uzamasından Odamız sorumlu değildir.
  7. Tüm Schengen ülkeleri için asgari kapsamı 30.000 Euro olan ve gidilecek ülkede kalınacak toplam süresi kapsayan bir seyahat sağlık sigortası istenmektedir.
  8. Vize başvurularının mutlaka en fazla 6 ay önce çekilmiş, arka fonu açık ve düz renk fotoğraf ile yapılması gerekmektedir. Renkli fotokopi ya da scan edilmiş fotoğraflar kesinlikle kabul edilmemektedir.
  9. Vize başvuru formundaki tüm bilgiler okunaklı bir şekilde doldurulmuş ve mutlaka başvuru sahibi tarafından imzalanmış olmalıdır.