2018 Yılı Oda Hesapları 2018 Hizmet Ücretleri Tarifesi Meslek Grupları ve Faaliyet Kodları (NACE) Stratejik Plan
Sicil Rehberi Ticari İşlemler Rehberi Ticaret Sicili Müdürlüğü Duyuruları Mersis Danışma Masası
İşten Ayrılış Bildirgesi Kredi Protokolleri İndirimli Kuruluşlar Eğitimler
Fuar Teşvikleri Fuar Ziyaretleri Dış Ticaret Talepleri Reklam Fiyat Tarifesi

İTO Nefes Kredisi Kampanyamız Başladı…


Değerli Üyemiz,

Geçtiğimiz sene yoğun ilgi gösterdiğiniz “Nefes Kredisi” kampanyası, üyelerimizin finansman sorunlarının giderilmesine yönelik olarak tekrar yürürlüğe girmiştir.
 
Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği, Ziraat Bankası, Halkbank, Vakıfbank, Denizbank, Ziraat Katılım ve Vakıf Katılım Bankaları ile Kredi Garanti Fonu işbirliğinde imzalanan protokole Odamız da dahil olmuştur. Böylece Odamızca ayrılan kaynak ve TOBB’un katkısı ile üyelerimiz için kredi hacmi yaratılmıştır.
 
Buna göre; 

  • 50.000 TL alt kredi limitli ve 200.000 TL üst kredi limitli,
  • Aylık %0,99, yıllık %11,88 faiz oranı
  • 6 ay ana para ödemesiz (ilk 6 ay sadece kredinin faizi ödenecektir), sonrasında da 12 ay vadeli ve eşit taksitli olmak üzere toplam 18 ay taksitli,

“Nefes Kredisi” kampanyası yürürlüğe girmiştir.”

Protokol imzalanan bankalar tarafından KGF’ye ödenecek %0,03 kefalet başvuru bedeli ve komisyonu dışında üyelerimizden başka bir masraf talep edilmeyecektir. 
 
Kredilendirmede tüm risk ve teminatlandırma protokol imzalanan bankalara ve Hazine Müsteşarlığı’nın sağladığı destekle Kredi Garanti Fonu’na aittir. 
 
“Krediye başvurmak için, üyelerimizin Odamızdan “TOBB Nefes Kredisi Başvurusu içindir” ibaresi yer alan faaliyet belgesi alması gerekmektedir. Söz konusu belgeyi Odamıza gelerek veya e-imzalı olarak https://eoda.izto.org.tr/web/oda_sicil_belge_secim.aspx?id=288 linki üzerinden ücretsiz olarak alabilirsiniz. Sonrasında protokole taraf olan bankaların herhangi bir şubesine giderek kredi başvurusunda bulunabilirsiniz.”
 
“Nefes Kredisi başvuruları için, Odamız Zemin Katı’nda “Nefes Kredisi Danışma Masası” kurulmuştur. Söz konusu masamıza müracaat ederek ve/veya girisimcilik@izto.org.tr adresimize e-posta göndererek görevli uzmanlarımızdan detaylı bilgi alabilirsiniz. İlgili uzmanlarımızın iletişim bilgileri aşağıda yer almaktadır. 
 
Finansal sorunlar ve sermaye yetersizliğinin tüccarlarımızın çözmek zorunda olduğu sorunlar arasında en başta geldiği bilinciyle tüm imkanlarımız ile üyemizin yanında olmaya devam edeceğimizi belirtir, Nefes Kredisi’nin üyelerimiz ve ülkemiz için hayırlı olmasını temenni ederiz.
 
Saygılarımızla,

İzmir Ticaret Odası


BANKALAR TARAFINDAN İSTENİLEN BELGELER


Bilgi İçin:
 
Övgü PINAR
Girişimcilik ve Meslekleri Geliştirme Şefi
Araştırma, Girişimcilik ve Meslekleri Geliştirme Müdürlüğü
Tel: 0232 498 46 83
E-Posta: ovgu.pinar@izto.org.tr
 
Müge ÜNAL
Uzman Yardımcısı
Araştırma, Girişimcilik ve Meslekleri Geliştirme Müdürlüğü
Tel: 0232 498 41 48
E-Posta: muge.unal@izto.org.tr
 
Beril EROĞLU
Memur
Araştırma, Girişimcilik ve Meslekleri Geliştirme Müdürlüğü
Tel: 0232 498 41 38
E-Posta: beril.eroglu@izto.org.tr