2018 Yılı Oda Hesapları 2018 Hizmet Ücretleri Tarifesi Meslek Grupları ve Faaliyet Kodları (NACE) Stratejik Plan
Sicil Rehberi Ticari İşlemler Rehberi Ticaret Sicili Müdürlüğü Duyuruları Mersis Danışma Masası
İşten Ayrılış Bildirgesi Kredi Protokolleri İndirimli Kuruluşlar Eğitimler
Fuar Teşvikleri Fuar Ziyaretleri Dış Ticaret Talepleri Reklam Fiyat Tarifesi

Kütüphanemiz


 

İzmir'de bulunan kütüphaneler arasında önemli bir yeri olan İzmir Ticaret Odası Kütüphanesi, 1987 yılında İzmir Ticaret Odası bünyesinde kurulmuş olup kurulduğu tarihten itibaren hizmetlerini ihtisas kütüphanesi bilinciyle sürdürmeye özen göstermiştir. Özellikle ticari, ekonomik ve diğer sosyal konularda basılı ve elektronik bilgi kaynaklarını bünyesinde bulunduran Kütüphanemiz; Oda üyeleri ve personeline, özel sektör temsilcilerine, üniversite öğrencileri ve akademisyenlerine, çeşitli kamu kurum ve kuruluşlarında çalışan görevlilere ve araştırma yapan tüm İzmirlilere, hatta Egelilere kütüphane ve dokümantasyon hizmeti veren bir ihtisas ve araştırma kütüphanesidir.

Bilgi İşlem ve Enformasyon Müdürlüğü'ne bağlı bir birim olarak hizmet veren Kütüphanemiz, Odamızın Cumhuriyet Bulvarı No:120 Pasaport-İzmir adresinde yer alan ek hizmet binasın da hizmetlerini sunmaktadır.

Çalışma Saatleri

Pazartesi - Cuma
08.30 - 16.30

Ödünç Verme Hizmeti

Materyal ödünç alma hizmetlerinden sadece Oda personeli yararlanabilmekte olup diğer okuyucular materyalden sadece kütüphane içerisinde kullanmak suretiyle yararlanabilmektedir.

Kütüphane Kuralları

  1. Kütüphanemiz; öncelikle İzmir Ticaret Odası üyeleri ve personelinin, özel sektör temsilcilerinin, üniversite öğrencilerinin ve akademisyenlerinin, çeşitli kamu kurum ve kuruluşlarında çalışan görevlilerin ve tüm araştırmacıların kullanımına açıktır.
  2. Kullanıcılar, istedikleri ve araştırdıkları materyalin kütüphanede olup olmadığını belirlemek amacıyla bilgisayarlarımızda yer alan kütüphane kataloglarını taramaları gerekir.
  3. Bulunan materyale ait Sınıf (Raf) No'su ile istenen materyal raflardan görevliler tarafından getirilir.
  4. Materyal ödünç alma hizmetlerinden sadece Oda personeli yararlanabilmekte olup diğer okuyucular materyalden sadece kütüphane içerisinde kullanmak suretiyle yararlanabilir.
  5. Materyalden fotokopi çektirmek mümkün olup kütüphane görevlilerine kimlik bırakmak suretiyle materyal kütüphane dışına çıkarılabilir.
  6. Kütüphane materyali ve eşyalarına zarar verenler, zarar verilen materyalin temininden sorumludurlar.
  7. Kütüphane içerisinde sigara içmek, yiyecek ve içecek tüketmek yasaktır.
  8. Cep telefonlarının kullanılması yasak olup kapalı tutulması rica olunur.


Adres :
İzmir Ticaret Odası Kütüphanesi
Cumhuriyet Bulvarı No:190 35220 Alsancak - İzmir
Kütüphane Tel: 0 (232) 498 42 79 - 498 42 63