2019 Yılı Oda Hesapları 2019 Hizmet Ücretleri Tarifesi Meslek Grupları ve Faaliyet Kodları (NACE) Stratejik Plan
Sicil Rehberi Ticari İşlemler Rehberi Ticaret Sicili Müdürlüğü Duyuruları Mersis Danışma Masası
İşten Ayrılış Bildirgesi Kredi Protokolleri İndirimli Kuruluşlar Eğitimler
Fuar Teşvikleri Fuar Ziyaretleri Dış Ticaret Talepleri Reklam Fiyat Tarifesi

TÜM HABERLER


 

Haberler
12.09.2019 - Merkez Bankası Faiz İndirimine Devam Dedi, Şimdi Sıra Bankalarımızda…


İzmir Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Mahmut Özgener, Merkez Bankası Para Politikası Kurulu’nun politika faiz oranlarını 3,25 baz puan indirerek 19,75’ten 16,50’ye çekmesi üzerine yazılı açıklama yaptı.


Haberler
07.09.2019 - İZTO’dan, Çin ile “İyi Niyet Anlaşması”


İzmir Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Mahmut Özgener ve Şangay Uluslararası Teknoloji Transfer Merkezi Denizaşırı Ülkelerden Sorumlu Direktörü Fang Yue, İzmir’de düzenlenen törenle “İyi Niyet Anlaşması” imzaladı.


Haberler
01.09.2019 - Balık Sezonu İzmir’de Törenle Açıldı


Yaklaşık 4 aylık av yasağının ardından, İzmir’de balık sezonu İzmir Büyükşehir Belediyesi Su Ürünleri Hali’nde düzenlenen törenle açıldı. İzmir Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Mahmut Özgener  “Bu denizler hepimize büyük bir hazine veriyor. Bizlere düşen bu hazineyi gelecek nesillere de aktaracak şekilde işimizi yapmak ve korumak. Allah tüm balıkçılarımıza bol kazanç versin, hayırlı ve bereketli bir sezon olsun” dedi.


Haberler
30.08.2019 - İZTO Yönetim Kurulu Başkanı Mahmut Özgener’in 30 Ağustos Zafer Bayramı Mesajı


Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün başkomutanlığında gerçekleştirilen, Milli Mücadelemizin dönüm noktası 30 Ağustos Zafer Bayramı’mızın 97. yılını büyük bir gurur ve coşkuyla kutluyoruz.


Haberler
29.08.2019 - Hedef, 1 Milyon Fidan


İzmir’de 500 hektarlık orman alanını yok eden yangının ardından kentteki 9 sivil toplum kuruluşu, Ege Orman Vakfı ile el ele vererek, “Hedef 1 Milyon Fidan” kampanyası başlattı. 2 gün 5 saat boyunca süren ve büyük bir yıkıma yol açan orman yangının ardından bölgenin yeniden ağaçlandırılmasına destek vermek isteyen üyelerimiz, vatandaşlarımız ve halkımız 10 TL karşılığında bir fidan bağışlayarak kampanyaya katılabilecek.


Haberler
29.08.2019 - İZTO’dan İzmir’e 20 Bin Fidan


Ağustos ayı meclis toplantısında konuşan İZTO Yönetim Kurulu Başkanı Mahmut Özgener, İzmir’de çıkan orman yangınının ardından İzmir Ekonomi Üniversitesi ile birlikte 200 bin TL değerinde toplam 20 bin fidan bağışı ile kampanyaya katıldıklarını açıkladı. Özgener, 20 vakıf üniversitesi arasında bu yıl açık ara liderliğe yükselme başarısı gösteren İzmir Ekonomi Üniversitesi ile de gurur duyduklarını açıkladı.


Haberler
12.08.2019 - İZTO Müzesi’ndeki Seramikler, Bilimsel Kitap Oluyor


İzmir Ticaret Odası Ticaret Tarihi Müzesi’nde yer alan Antik döneme ait 32 adet seramik eser, Catania Üniversitesi Öğretim Üyeleri Prof. Massimo Frasca ve Dr. Alessandra Granata tarafından bilimsel yayın haline getirilecek. 


Haberler
09.08.2019 - İZTO’dan Sanata Destek


Dünyaca ünlü sanatçıların sahne alacağı 2. Uluslararası Efes Opera ve Bale Festivali’nin basın toplantısı İzmir Ticaret Odası’nda (İZTO) düzenlendi. Toplantıda konuşma yapan İZTO Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Cemal Elmasoğlu,  İzmir'in tarihsel ve kültürel dokusunun ön plana çıkarılması ile bölgeye daha çok turist çekmeyi hedeflediklerini vurgulayarak, "İzmir sanatla da anılan bir kent olsun istiyoruz" diye konuştu.


Haberler
09.08.2019 - İZTO’dan “Dijital Karavan” Projesi


İzmir Ticaret Odası (İZTO), üyelerinin dünya ile rekabet edebilmesi amacıyla “Dijital Gezici Karavan” projesi başlatıyor.


Haberler
08.08.2019 - İZTO Başkanı Özgener, Oda çalışanlarıyla bayramlaştı


İzmir Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Mahmut Özgener, Kurban Bayramı dolayısıyla düzenlenen törende Oda çalışanlarıyla bayramlaştı.


Haberler
31.07.2019 - Özgener: “İzmir Dijital Göçebelerin güzergahı olsun”


İzmir Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Mahmut Özgener, gelişen teknoloji ile ortaya çıkan “Dijital Göçebe”leri İzmir’e çekmek için lobi faaliyetinde ve tanıtım atağında bulunacaklarını açıkladı


Haberler
26.07.2019 - Yönetim Kurulu Başkanımız Mahmut Özgener'in Faiz İndirimine İlişkin Açıklaması


İzmir Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Mahmut Özgener, TCMB’nın politika faiz oranlarını 425 baz puan indirerek %24 den % 19.75 ‘e çekmesinin çok doğru bir zamanlama ile yapıldığını belirterek “ Bu karar ekonomiye can suyu olacaktır. Şimdi bankaların da hem ticari hem de tüketici kredi faizlerini indirmelerini bekliyoruz. Böylece hem yatırım ve üretim ortamı iyileşecek hem de piyasalar canlanacaktır. Kur, faiz ve enflasyon ilişkisinde en önemli parametre olan faizlerin düşmesi ihracata da olumlu yansıyacaktır” dedi.


Haberler
19.07.2019 - İzmir Girişimcilik Zirvesi 2019 Etkinlik Videosu


İzmir Girişimcilik Zirvesi 2019 Etkinlik Videosu için lütfen tıklayınız


Haberler
17.07.2019 - İZTO, Girişimciliğin Dehalarını İzmir’de Buluşturdu


İzmir Ticaret Odası (İZTO) tarafından düzenlenen “İzmir Girişimcilik Zirvesi 2019” girişimciliğin, inovasyonun ve müziğin dehalarını buluşturdu. Türkiye’de ilk kez konuşma yapan  Samumed Kurucu ve CEO’su Osman Kibar ve Eczacıbaşı Holding ve Zorlu Holding Yönetim Kurulu Üyesi Ayşegül İldeniz’in sunumları yoğun ilgi gördü. Zirve  müziğin dehası  Fazıl Say piyano resitali ile sona erdi.


Haberler
13.07.2019 - Hedef İzmir’den direkt uçuş sayısını artırmak


Corendon Havayolları Yönetim Kurulu Başkanı Yıldıray Karaer, ekibiyle birlikte İzmir Ticaret Odası’nı (İZTO) ziyaret etti. 1 Haziran’dan itibaren İzmir’den Avrupa’nın bazı noktalarına direkt uçuşlar başlattıklarını açıklayan Karaer, bu sayıyı arttırmak istediklerini söyledi. 


Haberler
10.07.2019 - İZTO ve SunExpress’ten İşbirliği Protokolü


İzmir Ticaret Odası (İZTO) ve SunExpress, İzmir’den yapılacak direkt uçuşlara ilişkin işbirliği protokolü imzaladı. İZTO Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Emre Kızılgüneşler ve SunExpress Genel Müdür Yardımcısı Ahmet Fevzi Çalışkan tarafından imzalanan protokole göre, İzmir Ticaret Odası SunExpress’e İzmir’den direkt uçuşlar konusunda tanıtım ve salon desteği sunarken, SunExpress de İZTO üyelerine çeşitli indirim ve uçuş kolaylıkları sağlayacak.


Haberler
07.07.2019 - İZTO’dan Büyükşehir’e “İzmir Dosyası”


İzmir Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Mahmut Özgener, İZTO Meclis ve Komite Üyeleri ile birlikte ziyaret ettiği İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer’e 76 sayfalık “İzmir Dosyası” sundu.


Haberler
02.07.2019 - Başkan Özgener’den Mezuniyet Töreni’nde Yaşam Hikayesinden Dersler


Birincisine beş binden fazla kişinin katıldığı, 20 bin takipçinin sosyal medyadan canlı yayında izlediği, 1213 öğrencinin mezun olacağı, İzmir Ekonomi Üniversitesi 2018-2019 ‘’Akademik Yılı Mezuniyet Törenleri’’ müjdelerle başladı. İzmir Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı ve İzmir Ekonomi Üniversitesi Mütevelli Heyet Başkanı Mahmut ÖZGENER, yeni mezun olacak üniversitelilere kendi yaşam hikayesinden edindiği dersleri ve 4 bacaklı başarı formülünü içtenlikle paylaştı.


Haberler
02.07.2019 - ABD Ticaret Müsteşarlığı’nın İZTO'daki Yeni Ofisi Açıldı


İzmir'de faaliyet gösteren ABD Ticaret Müsteşarlığı’nın yeni ofisi İzmir Ticaret Odası’nda açıldı. Açılış töreni sonrası İzmir Ticaret Odası Lokali Teras 1885’te gerçekleştirilen ABD Bağımsızlık Günü'nün 243. yıldönümü kokteyline ABD Ankara Büyükelçiliği Maslahatgüzarı Jeffrey M. Hovenier, İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer ve İzmir Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Mahmut Özgener ile birlikte çok sayıda davetli katıldı.


Haberler
29.06.2019 - Türkiye-ABD Ekonomik İlişkileri İZTO’da Değerlendirildi


Amerika ile Türkiye arasındaki ticaret hacmini arttırmak amacıyla, İzmir Ticaret Odası’nda (İZTO) “ABD-Türkiye Ekonomik İlişkileri Değerlendirme Toplantısıdüzenlendi. Toplantının açılış konuşmasını yapan İZTO Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Emre Kızılgüneşler, iki ülke arasındaki ticaretin kolaylaştırılması için, Türkiye’nin yeniden  Genelleştirilmiş Tercihler Sistemi’ne dahil edilmesi gerektiğini söyledi.