2019 Yılı Oda Hesapları 2019 Hizmet Ücretleri Tarifesi Meslek Grupları ve Faaliyet Kodları (NACE) Stratejik Plan
Sicil Rehberi Ticari İşlemler Rehberi Ticaret Sicili Müdürlüğü Duyuruları Mersis Danışma Masası
İşten Ayrılış Bildirgesi Kredi Protokolleri İndirimli Kuruluşlar Eğitimler
Fuar Teşvikleri Fuar Ziyaretleri Dış Ticaret Talepleri Reklam Fiyat Tarifesi

TÜM HABERLER


 

Haberler
05.01.2020 - Özgener: “Alsancak Limanı biran evvel RORO’ya açılmalı”


Ege Bölgesi’ndeki nakliyeci, ihracatçı ve ithalatçıların Çeşme Limanı’ndaki yüksek navlun ücretleri nedeniyle büyük sorun yaşadığını belirten İzmir Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Mahmut Özgener, Alsancak Limanı’nın yeniden RO-RO seferlerine açılmasını sabırsızlıkla beklediklerini söyledi.


Haberler
03.01.2020 - Özgener: “KDV indirimleri, sağlıklı ve ucuz gıda için çok önemli bir adım”


İzmir Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Mahmut Özgener, balık, yumurta ve mobilya sektöründe gerçekleştirilen KDV indirimlerinin, büyük bir talebe yanıt verdiğini belirterek, yapılan düzenlemenin piyasalara canlılık getireceğini ifade etti.


Haberler
27.12.2019 - İZTO’da “E-Dönüşüm” Semineri


Gelir İdaresi Başkanlığı’nın 1 Ocak 2020’den itibaren başlatacağı “E-Dönüşüm” uygulamaları İzmir Ticaret Odası’nda düzenlenen toplantıda ele alındı.


Haberler
26.12.2019 - İZTO Meclisi, 2020 Çalışma Programı’nı onayladı


İzmir Ticaret Odası “2020 Yönetim Kurulu Çalışma Programı” hazırlanarak Meclis üyelerine sunuldu.


Haberler
14.12.2019 - İZTO ve Microsoft İşbirliği Yapacak


İZTO Yönetim Kurulu Başkanı Mahmut Özgener ve Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Emre Kızılgüneşler başkanlığındaki İZTO heyeti,  Microsoft Türkiye Genel Müdürü Murat Kansu’yu ziyaret etti. Ziyarette birçok proje için işbirliği kararı alındı.


Haberler
11.12.2019 - Özgener: “Tarihi İpek Yolu’nu canlandırmalıyız”


Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Yönetim Kurulu Üyesi ve İzmir Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Mahmut Özgener, Çin’in Xi’an kentinde düzenlenen “İpekyolu İş Zirvesi 2019”a TOBB’u temsilen katıldı, Pekin ve Xi’an kentlerinde bir dizi temaslarda bulundu.


Haberler
28.11.2019 - İZTO, Akdeniz Tekstil Forumu’na Ev Sahipliği Yapacak


İZTO Yönetim Kurulu Başkanı Mahmut Özgener, Akdeniz Tekstil Forumu MEDİTEX’in 2020 yılında İzmir’de düzenlenmesine yönelik Oda olarak yaptıkları başvurunun ASCAME Genel Kurulu’nda oybirliğiyle kabul edildiğini açıkladı. İzmir milletvekili Necip Nasır’ın teşrifleri ile gerçekleşen Meclis toplantısında, Özgener ayrıca 16 meclis üyesine altın, gümüş ve bronz plaket takdim etti.


Haberler
23.11.2019 - Özgener: “Bu yasa balıkçılık için dönüm noktası olacak”


İzmir Ticaret Odası’nın üzerinde son bir buçuk yıldır yoğun emek verdiği, balıkçılık ve su ürünleri sektörünün en önemli beklentisi olan Su Ürünleri Kanunu’nda mutlu sona ulaşıldı.


Haberler
17.11.2019 - İzmir İş Dünyası’nın Örnek İşbirliği ile Dikili’ye Dev Proje


Yıllık 5 milyar dolar tarım ürünü ihraç eden Ege Bölgesi’nin, tarımsal üretim ve ihracatını ikiye katlayacak Tarıma Dayalı İhtisas Organize Sanayi Bölgelerinin kuruluşu ile ilgili çalışmalar ilk meyvesini verdi


Haberler
07.11.2019 - ABD’de Yatırım Olanakları İZTO’da Ele Alındı


İzmir Ticaret Odası’nda düzenlenen “ABD’de Yatırım ve Ticaret” konulu seminerde Amerika’daki yatırım olanakları ile iki ülke arasındaki ticaretin arttırılması için yapılacak çalışmalar ele alındı.


Haberler
31.10.2019 - TFF Başkanı Nihat Özdemir, İZTO Meclisi’nin Konuğu Oldu


İzmir Ticaret Odası Meclis Toplantısı’na katılan Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Başkanı Nihat Özdemir, İzmir’in Türk futbolunun içinden hiçbir zaman ayrılamayacağını belirterek “İzmir'in stadyum açığı kapanırsa biz milli maçları İzmir'de oynamak isteriz" dedi.


Haberler
29.10.2019 - İZTO’da Cumhuriyet Coşkusu


İzmir Ticaret Odası (İZTO), Cumhuriyet’in 96. Yıldönümünü coşku içinde kutladı. 28 Ekim akşamı “Cumhuriyet Bayramı Resepsiyonu” gerçekleştiren İZTO, 29 Ekim sabahı da Atatürk ve Ay Yıldızlı Türk Bayraklarıyla resmi geçit töreninde yer aldı. İZTO Yönetim Kurulu Başkanı Mahmut Özgener “Ölümünden 100 yıl sonra bile, hala dünyanın yarısının gerçekleştiremeyip gerisinde kaldığı devrimler ve Cumhuriyet için, Ulu Önderimize sonsuz şükranlarımı sunuyor, önünde saygıyla eğiliyorum. Cumhuriyet Bayramımız kutlu olsun” dedi.


Haberler
18.10.2019 - İZTO Heyeti, Bakan Turhan’a İzmir’in Lojistik Sektöründeki Beklentilerini İletti


İzmir Milletvekili M. Atilla Kaya ve İzmir Ticaret Odası (İZTO) Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Cemal Elmasoğlu başkanlığındaki heyet, Ulaştırma ve Alt Yapı Bakanı Mehmet Cahit Turhan’ı makamında ziyaret etti.


Haberler
17.10.2019 - Macar firmalar, İZTO’da Türk partner aradı


İzmir Ticaret Odası’nın uluslararası temasları hız kesmeden sürüyor. 2019 başından itibaren 38 yabancı heyet ile görüşme gerçekleştiren İzmir Ticaret Odası’nın (İZTO) son konuğu, Macaristan heyeti oldu. İZTO’da düzenlenen Türkiye-Macaristan ikili iş görüşmelerine  44 firma katıldı ve 150 yüz yüze (B2B) görüşme gerçekleştirildi.


Haberler
11.10.2019 - İzmir, İZTO’nun “Girişimcilik” Projesinde Birleşti


İzmir Ticaret Odası tarafından hayata geçirilecek olan İzQ Girişimcilik Merkezi Projesi’ne ilgili tüm kurumlardan tam destek geldi. Projeyle ilgili yapılan toplantıda konuşan İZTO Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Emre Kızılgüneşler, “Bu projeyi, sadece İzmir Ticaret Odası’nın değil, hatta sadece İzmir’in de değil Türkiye’nin büyük bir projesi olarak görüyoruz” dedi.


Haberler
08.10.2019 - Devlet Destekli Yeni Sigorta Modeli, İZTO’da Tanıtıldı


Ticaret Odası (İZTO) ev sahipliğinde düzenlenen“Devlet Destekli Ticari Alacak Sigortası  Bilgilendirme Toplantısı”nda konuşan İZTO Genel Sekreteri Prof. Dr. Mustafa Tanyeri, “Bu konuyu çok önemsiyoruz ve önümüzdeki günlerde seri bilgilendirme toplantılarına devam edeceğiz. Bu sigortadan haberi olmayan veya önyargılı yaklaşan üyelerimiz için bu toplantılar fırsat niteliğinde” dedi.


Haberler
05.10.2019 - Özkardeş: “İzmir'den direkt uçuşlarda desteğe devam ediyoruz.”


İzmir Ticaret Odası ev sahipliğinde düzenlenen “Almanya-İzmir Seyahat Acentaları Buluşma Toplantısı”nda İzmir turizmi ele alındı. 35 ülke ve 68 destinasyona direkt uçuşun gerçekleştiği İzmir’de bu sayıyı arttırmak için Oda olarak gerçekleştirdikleri desteklerin devam edeceğini açıklayan İZTO Yönetim Kurulu Üyesi Oğuz Özkardeş, “İzmir’imizde turizmin gelişmesine çok önem veriyoruz” dedi.


Haberler
30.09.2019 - Özgener: Ülkemiz Ekonomisinin Kalıcı İstikrarı, Güçlü Ve Sürdürülebilir Bir Büyüme Sürecine Tekrar Girmesi İçin Çalışmalarımıza Kesintisiz Devam Etmeliyiz


Hazine ve Maliye Bakanımız Sayın Berat Albayrak’ın “Değişim Başlıyor” temalı açıklamaları oldukça önem taşımaktadır. Mevcut küresel koşullar altında bir çok ülke önünü bile göremiyorken, ekonomik belirsizlikler had safhadayken, ülkemizin geleceği planlaması, ortaya koyduğu İhracat Ana Planı, 2023 Sanayi ve Teknoloji Stratejisi gibi orta ve uzun vadeli planlar ve stratejileri hayata geçirmesini memnuniyetle karşılıyoruz.


Haberler
28.09.2019 - Bakan Gül: “2019 Yılını Yargıda Milat Kabul Ediyoruz”


İzmir Ticaret Odası meclis toplantısına katılan Adalet Bakanı Abdulhamit Gül, 2019 yılını yargıda milat kabul ettiklerini söyledi. Yargı Reformu Strateji Belgesi’ni, geniş katılımla ve özellikle eleştirel bakış açılarını da dikkate alarak hazırladıklarını belirten Bakan Gül “Bu belge sadece belli bir mesleğin, zümrenin, grubun değil, 82 milyonun beklentisini yansıtacak şekilde hazırlandı” dedi.


Haberler
19.09.2019 - Özgener: “İzmir için ses getirecek 2 projemiz var"


İzmir Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Mahmut Özgener, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank’ın teknoloji girişimcileri  için 1,1 milyar lira kaynaklı 5 fon ayrıldığını açıklamasının sevindirici olduğunu ve bu fonlardan birinin İzmir’de bulunmasının da kentimiz adına gurur verici olduğunu söyledi.