2018 Yılı Oda Hesapları 2018 Hizmet Ücretleri Tarifesi Meslek Grupları ve Faaliyet Kodları (NACE) Stratejik Plan
Sicil Rehberi Ticari İşlemler Rehberi Ticaret Sicili Müdürlüğü Duyuruları Mersis Danışma Masası
İşten Ayrılış Bildirgesi Kredi Protokolleri İndirimli Kuruluşlar Eğitimler
Fuar Teşvikleri Fuar Ziyaretleri Dış Ticaret Talepleri Reklam Fiyat Tarifesi

TÜM HABERLER


 

Haberler
14.11.2018 - İTB ve İZTO'dan Ortak Stant Ortak Hedef


Antalya’da düzenlenen 9. Yöresel Ürünler Fuarı’nda (YÖREX) ortak stant açan İzmir Ticaret Borsası (İTB) ve İzmir Ticaret Odası (İZTO), Ege’nin coğrafi işaretli ürünlerini tanıtarak gıda markalaşması alanında örnek bir işbirliğine imza attı.


Haberler
14.11.2018 - Hollanda’ya Yatırım Çağrısı


Refah düzeyi ve ihracatta dünyanın ilk 10 ülkeleri arasında yer alan, Avrupa’da işsizlik oranının en düşük olduğu ülke olan Hollanda ile ilgili düzenlenen bilgilendirme toplantısı yoğun ilgi gördü.


Haberler
24.10.2018 - İlk Yurtdışı Ziyaret Komşu Yunanistan'a...


İzmir Ticaret Odası yönetimi, İzmir’in uluslararası bağlantılarını güçlendirmek ve geliştirmek amacıyla, ilk resmi yurtdışı ziyaretini komşu Yunanistan’a gerçekleştirdi.


Haberler
10.10.2018 - Japonya Tarım Alanında İşbirliği İçin İzmir'i Mercek Altına Aldı


Japonya ile İzmir arasında tarım alanındaki işbirliği olanaklarını araştırmak üzere İzmir’de incelemelerde bulunan Japan Agricultural Cooperatives tarım ve agroturizm yetkilileri ile Japon Tarım, Ormancılık ve Balıkçılık Bakanlığı yetkilileri İzmir Ticaret Odası’nda düzenlenen toplantıya katıldı.


Haberler
01.10.2018 - Vatandaşın Ekonomisti İZTO’daydı


İZMİR Ticaret Odası üyeleri, Türkiye ve dünya ekonomisini Altınbaş Üniversitesi Rektör Yardımcısı ve İzmir Ekonomi Üniversitesi  Misafir Öğretim Üyesi Prof. Dr. Emre Alkin’den dinledi.


Haberler
27.09.2018 - Bakan Pakdemirli Müjdeleri İZTO’da Verdi


İzmir Ticaret Odası , Kabine’nin önemli bakanlarını ağırlamaya devam ediyor. Son olarak gerçekleştirilen Eylül Ayı Olağan Meclis Toplantısı’na da Tarım ve Orman Bakanı Dr. Bekir Pakdemirli katılırken, toplantıya damgasını vuran konu kurumların el birliği ile hayata geçireceği ve Bakan Pakdemirli’nin büyük destek sunduğu Tarım OSB Projesi oldu.


Haberler
23.09.2018 - Hedef: Dünya Markası İzmir


GELECEKTE ülkelerin değil kentlerin öne çıkacağını görerek özel projeler hazırlayan İzmir Ticaret Odası (İZTO), bu konuda özel bir çalışma yürüten Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) ile işbirliği yapacak. Şimdiye kadar hep “Neden Barcelona olmasın?” denen İzmir, MÜSİAD’ın özel araştırmasında bu kez pek çok özelliği bakımından Melbourne ile eşleştirildi. Bu önemli çalışmayı yakından izleyen İZTO Yönetim Kurulu Başkanı Mahmut Özgener ile detaylarını anlatan MÜSİAD Başkanı Abdurrahman Kaan, işbirliği için el sıkıştı.


Haberler
21.09.2018 - COĞRAFİ İŞARETLERDE TÜRK – İTALYAN İŞBİRLİĞİ


Toprağın Bereketi: Ürünler, Gelenekler ve Bölgeler arasında Yolculuk İtalya Promosyon Etkinliği, İzmir Ticaret Odası’nın ev sahipliğinde gerçekleştirildi.


Haberler
20.09.2018 - İZTO Yönetim Kurulu Başkanından “YEP” Değerlendirmesi: “Pusulamız Olacak”


İş dünyasının soluğunu tutarak açıklanmasını beklediği Orta Vadeli Program’ı değerlendiren İZTO Yönetim Kurulu Başkanı Mahmut Özgener, “Yeni Ekonomi Programı” (YEP) adıyla hazırlanan yol haritası için “İş dünyasının pusulası olacak” yorumunu yaptı.


Haberler
20.09.2018 - Özgener’den Otomotivcilere: 2025’e Hazır Olun


OTOMOTİV Yetkili Satıcıları Derneği (OYDER), 36’ncı Bölge Diyalog Toplantısı’nı İzmir Ticaret Odası’nda (İZTO) gerçekleştirdi.


Haberler
19.09.2018 - ÖZGENER, ÇİN – İZMİR ARASINDAKİ YENİ İŞBİRLİĞİNİ MÜJDELEDİ


İzmir Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Mahmut Özgener, Çin’in finansal ve ticari merkezi Şangay Belediyesi’nin Yaratıcı Ekonomi ve Kültür Endüstrileri merkezi ile İzmir arasında kültür endüstrileri, kültür turizmi ve tasarım alanlarında işbirliği yapmak üzere çalışma başlattıklarını açıkladı.


Haberler
16.09.2018 - Rota Yeniden İzmir’e Çevrilecek


KRUVAZİYER turizmini İzmir’de şahlandırarak kente özel bir niş turizm örneği yaratan ve Türkiye Kruvaziyer Platformu’nun da kaptanlığını yapan İzmir Ticaret Odası (İZTO), 2015 yılından bu yana seferlerine ara veren ve dünya kruvaziyer piyasasının yüzde 52’sini yöneten Carnival’ın yöneticilerini İzmir’deki kamu ve özel sektör kuruluşu temsilcileri ile buluşturdu.


Haberler
15.09.2018 - 1.4 Milyar İnsan İzmir’i İzleyecek


İzmir Ticaret Odası (İZTO) dünyada 1.4 milyar insana ulaşacak. On gündür Türkiye’de çekimler yapan ve dünyada Çince konuşan milyonlarca insana ulaşan Çin Devlet Televizyonu CCTV muhabirleri, mikrofonu bu kez İZTO Yönetim Kurulu Başkanı Mahmut Özgener’e uzattı, özel bir röportaj gerçekleştirdi. 


Haberler
11.09.2018 - Yenilenebilir Enerji Ekonomiyi de Yenileyecek


Türkiye’nin cari açığının en önemli nedeni olan enerjide dışa bağımlılığa karşı önemli çalışmalar yürüten İzmir Ticaret Odası (İZTO), bu konuda çok önemli bir uluslararası toplantıya ev sahipliği yaptı


Haberler
10.09.2018 - İzto'dan Girişimcilik Atağı...


Dünya genelindeki girişimcilik ve inovasyon fırtınasına uyum sağlamak için çalışma yürüten İzmir Ticaret Odası (İZTO), bu alanda kentin inovasyon ruhunu canlandıracak “Girişimcilik Merkezi” için çalışmaya devam ediyor.


Haberler
08.09.2018 - İZTO’dan Bakanlı Turizm Buluşması


İzmir Ticaret Odası sektör buluşmalarına en üst düzeyde ve son sürat devam ediyor. Bugün de Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy’un katılımıyla gerçekleşen Turizm Sektörü İzmir Buluşması, tüm paydaşlar için oldukça verimli bir toplantı oldu.


Haberler
07.09.2018 - İzmir İş Dünyası ekonomik sorunlardan çıkışı konuştu İzmirli Başkanlardan “ekonomik reçete”


Ege Ekonomiyi Geliştirme Vakfı’nın (EGEV) sekretaryasında ve İzmir Ticaret Odası ev sahipliğinde yapılan İzmir Başkanlar Kurulu Eylül Ayı Toplantısı, SwissOtel Büyük Efes’te gerçekleştirildi.


Haberler
05.09.2018 - Macaristan’a yatırıma büyük ilgi


Macaristan Tanıtım Toplantısı, İZTO Çok Amaçlı Toplantı Salonu’nda gerçekleştirildi.


Haberler
03.09.2018 - Şangay ile İZTO arasında yatırım zirvesi


ÇİN’in 2018 yılını Türkiye Turizm Yılı ilan etmesinin ardından bu şansı en etkin kullanan kurumların başında gelen İzmir Ticaret Odası (İZTO), bir Çinli heyetini daha ağırladı, iki ülke arasındaki ticaretin, özellikle Çin’e ihracatın artması için önemli bir toplantıya daha ev sahipliği yaptı. Toplantıda ayrıca, yatırım yapmak isteyen iki firmanın yetkilileri de İzmir ile ilgili ayrıntılı bilgi aldı. 


Haberler
31.08.2018 - “Vira Bismillah rast gele”


2018-2019 Balıkçılık Sezonu “Vira Bismillah” dedi

2018 - 2019 Yılı Balıkçılık Sezonu açılış töreni Güzelbahçe Yalı Balıkçı Barınağı'nda düzenlenen görkemli bir törenle gerçekleştirildi.