2019 Yılı Oda Hesapları 2019 Hizmet Ücretleri Tarifesi Meslek Grupları ve Faaliyet Kodları (NACE) Stratejik Plan
Sicil Rehberi Ticari İşlemler Rehberi Ticaret Sicili Müdürlüğü Duyuruları Mersis Danışma Masası
İşten Ayrılış Bildirgesi Kredi Protokolleri İndirimli Kuruluşlar Eğitimler
Fuar Teşvikleri Fuar Ziyaretleri Dış Ticaret Talepleri Reklam Fiyat Tarifesi

TÜM HABERLER


 

Haberler
08.08.2019 - İZTO Başkanı Özgener, Oda çalışanlarıyla bayramlaştı


İzmir Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Mahmut Özgener, Kurban Bayramı dolayısıyla düzenlenen törende Oda çalışanlarıyla bayramlaştı.


Haberler
31.07.2019 - Özgener: “İzmir Dijital Göçebelerin güzergahı olsun”


İzmir Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Mahmut Özgener, gelişen teknoloji ile ortaya çıkan “Dijital Göçebe”leri İzmir’e çekmek için lobi faaliyetinde ve tanıtım atağında bulunacaklarını açıkladı


Haberler
26.07.2019 - Yönetim Kurulu Başkanımız Mahmut Özgener'in Faiz İndirimine İlişkin Açıklaması


İzmir Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Mahmut Özgener, TCMB’nın politika faiz oranlarını 425 baz puan indirerek %24 den % 19.75 ‘e çekmesinin çok doğru bir zamanlama ile yapıldığını belirterek “ Bu karar ekonomiye can suyu olacaktır. Şimdi bankaların da hem ticari hem de tüketici kredi faizlerini indirmelerini bekliyoruz. Böylece hem yatırım ve üretim ortamı iyileşecek hem de piyasalar canlanacaktır. Kur, faiz ve enflasyon ilişkisinde en önemli parametre olan faizlerin düşmesi ihracata da olumlu yansıyacaktır” dedi.


Haberler
19.07.2019 - İzmir Girişimcilik Zirvesi 2019 Etkinlik Videosu


İzmir Girişimcilik Zirvesi 2019 Etkinlik Videosu için lütfen tıklayınız


Haberler
17.07.2019 - İZTO, Girişimciliğin Dehalarını İzmir’de Buluşturdu


İzmir Ticaret Odası (İZTO) tarafından düzenlenen “İzmir Girişimcilik Zirvesi 2019” girişimciliğin, inovasyonun ve müziğin dehalarını buluşturdu. Türkiye’de ilk kez konuşma yapan  Samumed Kurucu ve CEO’su Osman Kibar ve Eczacıbaşı Holding ve Zorlu Holding Yönetim Kurulu Üyesi Ayşegül İldeniz’in sunumları yoğun ilgi gördü. Zirve  müziğin dehası  Fazıl Say piyano resitali ile sona erdi.


Haberler
13.07.2019 - Hedef İzmir’den direkt uçuş sayısını artırmak


Corendon Havayolları Yönetim Kurulu Başkanı Yıldıray Karaer, ekibiyle birlikte İzmir Ticaret Odası’nı (İZTO) ziyaret etti. 1 Haziran’dan itibaren İzmir’den Avrupa’nın bazı noktalarına direkt uçuşlar başlattıklarını açıklayan Karaer, bu sayıyı arttırmak istediklerini söyledi. 


Haberler
10.07.2019 - İZTO ve SunExpress’ten İşbirliği Protokolü


İzmir Ticaret Odası (İZTO) ve SunExpress, İzmir’den yapılacak direkt uçuşlara ilişkin işbirliği protokolü imzaladı. İZTO Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Emre Kızılgüneşler ve SunExpress Genel Müdür Yardımcısı Ahmet Fevzi Çalışkan tarafından imzalanan protokole göre, İzmir Ticaret Odası SunExpress’e İzmir’den direkt uçuşlar konusunda tanıtım ve salon desteği sunarken, SunExpress de İZTO üyelerine çeşitli indirim ve uçuş kolaylıkları sağlayacak.


Haberler
07.07.2019 - İZTO’dan Büyükşehir’e “İzmir Dosyası”


İzmir Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Mahmut Özgener, İZTO Meclis ve Komite Üyeleri ile birlikte ziyaret ettiği İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer’e 76 sayfalık “İzmir Dosyası” sundu.


Haberler
02.07.2019 - Başkan Özgener’den Mezuniyet Töreni’nde Yaşam Hikayesinden Dersler


Birincisine beş binden fazla kişinin katıldığı, 20 bin takipçinin sosyal medyadan canlı yayında izlediği, 1213 öğrencinin mezun olacağı, İzmir Ekonomi Üniversitesi 2018-2019 ‘’Akademik Yılı Mezuniyet Törenleri’’ müjdelerle başladı. İzmir Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı ve İzmir Ekonomi Üniversitesi Mütevelli Heyet Başkanı Mahmut ÖZGENER, yeni mezun olacak üniversitelilere kendi yaşam hikayesinden edindiği dersleri ve 4 bacaklı başarı formülünü içtenlikle paylaştı.


Haberler
02.07.2019 - ABD Ticaret Müsteşarlığı’nın İZTO'daki Yeni Ofisi Açıldı


İzmir'de faaliyet gösteren ABD Ticaret Müsteşarlığı’nın yeni ofisi İzmir Ticaret Odası’nda açıldı. Açılış töreni sonrası İzmir Ticaret Odası Lokali Teras 1885’te gerçekleştirilen ABD Bağımsızlık Günü'nün 243. yıldönümü kokteyline ABD Ankara Büyükelçiliği Maslahatgüzarı Jeffrey M. Hovenier, İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer ve İzmir Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Mahmut Özgener ile birlikte çok sayıda davetli katıldı.


Haberler
29.06.2019 - Türkiye-ABD Ekonomik İlişkileri İZTO’da Değerlendirildi


Amerika ile Türkiye arasındaki ticaret hacmini arttırmak amacıyla, İzmir Ticaret Odası’nda (İZTO) “ABD-Türkiye Ekonomik İlişkileri Değerlendirme Toplantısıdüzenlendi. Toplantının açılış konuşmasını yapan İZTO Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Emre Kızılgüneşler, iki ülke arasındaki ticaretin kolaylaştırılması için, Türkiye’nin yeniden  Genelleştirilmiş Tercihler Sistemi’ne dahil edilmesi gerektiğini söyledi.


Haberler
27.06.2019 - Özgener: “Yatırımcının iştahını arttırmalıyız”


Haziran Ayı Olağan Meclis toplantısında konuşan İzmir Ticaret Odası (İZTO) Yönetim Kurulu Başkanı Mahmut Özgener, seçim dönemlerinin geride kaldığını ve ekonomiye odaklanmak gerektiğini söyledi. Özgener “Önümüzde dört yıldan fazla seçimsiz bir dönem var. Özellikle tüketici güven endeksini, yerli ve yabancı yatırımcının yatırım iştahını arttırmamız şart” dedi.


Haberler
26.06.2019 - İzto’da “Balıkçılık Çalışma Grubu” Kuruldu


Ege Denizi’ndeki ekosistemi korumak ve aynı zamanda “Balıkçılık ve Su Ürünleri” sektörünün sorun ve önerilerini görüşmek amacıyla İzmir Ticaret Odası bünyesinde “İzmir Balıkçılık Çalışma Grubu” oluşturuldu.


Haberler
25.06.2019 - Kruvaziyer’de Rota İzmir’e dönüyor


Özgener’den İtalya’ya “kruvaziyer” daveti

İzmir Ticaret Odası (İZTO) Yönetim Kurulu Başkanı Mahmut Özgener, İtalya Ankara Büyükelçisi Massimo Gaiani’yi kruvaziyer konusunda işbirliğine davet etti. Özgener “Kruvaziyer konusunda birlikte çalışmayı istiyoruz. İtalyan kruvaziyer firmalarını eskiden olduğu gibi limanlarımızda daha çok görmek bizi mutlu edecektir” dedi. 


Haberler
23.06.2019 - Süs Bitkileri, Peyzaj Ve Ev Hayvanları Sektörünün Sorunları Ele Alındı


Süs bitkileri sektörünün, katma değer  ve istihdam yaratma kapasitesi çok yüksek sektörlerden olduğuna dikkat çeken İzmir Ticaret Odası (İZTO) Yönetim Kurulu Sayman Üyesi Ali Osman Öğmen, sektörün işsizlik sorununun azaltılmasında son derece önemli bir görev üstlendiğini belirtti. 


Haberler
22.06.2019 - İzmir Ekonomi Üniversitesi Bizim Gözbebeğimiz


İTO Eğitim ve Sağlık Vakfı genel kurulunun açılış konuşmasını yapan İzmir Ticaret Odası ve İTO Eğitim ve Sağlık Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı Mahmut Özgener, vakfın en kıymetli varlığının İzmir Ekonomi Üniversitesi olduğunu söyledi.


Haberler
18.06.2019 - İZTO’dan “İşe Motosiklete Gitme” Etkinliği


İzmir Ticaret Odası 54. Lastik, Akümülatör ve Motorsiklet Grubu üyeleri, 17 Haziran “Dünya Motosikletle İşe Gitme Günü” dolayısıyla Alsancak vapur iskelesi önünde buluşarak işyerlerine motosikletle gitti. İzmir gibi büyük kentlerin en büyük sorunlarından birinin “Yoğun trafik” olduğuna dikkat çeken İZTO Yönetim Kurulu Başkanı Mahmut Özgener, motosikletlerin artık bir ulaşım aracı olarak kent trafiğinde büyük ölçüde yer aldığına dikkat çekerek, tüm araç kullanıcılarını motosiklet sürücülerine karşı duyarlı olmaya davet etti.


Haberler
13.06.2019 - “Mesleki Yeterlilik Belgeleri” İZTO’da törenle verildi


Motorlu kara taşıtı ticareti yapan  ve  sınavları başarıyla tamamlayarak “Mesleki Yeterlilik Belgesi” almaya hak kazanan 458 kişiye, belgeleri İzmir Ticaret Odası’nda düzenlenen törenle verildi. İZTO üyelerinin belgelere erişimini kolaylaştırmak amacıyla 150 TL olan belge masraf ücretini üstlendiklerini açıklayan İzmir Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Mahmut Özgener, İzmir’in belge alımında rekor kırdığını belirterek, tüm katılımcıları tebrik etti.


Haberler
01.06.2019 - Kaçak balık avcılığı, İZTO’da tartışıldı


Ege Denizi’ni büyük ölçüde tehdit eden kaçak avlanma konusu İzmir Ticaret Odası’nda (İZTO) düzenlenen istişare toplantısında ele alındı. İzmir, Aydın ve Muğla bölgelerinden balıkçı kooperafileri ile konuyla ilgili kurumların il müdürlerinin katıldığı toplantıda, kaçak avcılığa yönelik çözüm önerileri tartışıldı. 


Haberler
30.05.2019 - İZTO’da Bayramlaşma


İzmir Ticaret Odası (İZTO) Yönetimi, yaklaşan Ramazan Bayramı öncesi, Oda çalışanlarıyla bir araya gelerek bayramlaştı. İZTO’nun çok büyük bir aile olduğunu belirten Yönetim Kurulu Başkanı Mahmut Özgener, “Bu güzel aile ile birlikte ürettiğimiz projelerle, İzmir’imizi ve ülkemizi daha iyi yerlere getirme hedefiyle her gün, bir önceki güne göre daha çok çalışıyoruz. Özverili çalışmalarıyla bu hedefe katkı koyan mesai arkadaşlarımın ve tüm İzmirliler’in Ramazan Bayramını şimdiden kutluyorum” dedi.