2019 Yılı Oda Hesapları 2019 Hizmet Ücretleri Tarifesi Meslek Grupları ve Faaliyet Kodları (NACE) Stratejik Plan
Sicil Rehberi Ticari İşlemler Rehberi Ticaret Sicili Müdürlüğü Duyuruları Mersis Danışma Masası
İşten Ayrılış Bildirgesi Kredi Protokolleri İndirimli Kuruluşlar Eğitimler
Fuar Teşvikleri Fuar Ziyaretleri Dış Ticaret Talepleri Reklam Fiyat Tarifesi

TÜM HABERLER


 

Haberler
11.05.2019 - İZTO’dan “Girişimcilik” Atağı


Yeni girişimcileri İzmir’e kazandırmak, aynı zamanda İzmir’i “marka kent” yapmak amacıyla İzmir Ticaret Odası’nda (İZTO) düzenlenen İzmir-Up Girişimcilik etkinliği, çeşitli kentlerden gelen genç girişimcileri buluşturdu. 


Haberler
03.05.2019 - İZTO Heyeti Ankara'da


Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) 75. Genel Kurulu’na katılmak üzere Ankara’ya giden İzmir Ticaret Odası (İZTO) heyeti, 365 oda ve borsanın yer aldığı genel kurulda İzmir’i temsil etti.


Haberler
03.05.2019 - İZTO Girişimcilik Projesi, Kategorisinde ilk 5’e Girdi


İzmir Ticaret Odası (İZTO) tarafından hazırlanan Girişimcilik Projesi, TOBB’un düzenlediği proje yarışmasında kendi kategorisinde ilk 5’e girdi. Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, Odamız Yönetim Kurulu Başkanı Mahmut Özgener ile birlikte dereceye giren diğer oda başkanlarına teşekkür etti.


Haberler
02.05.2019 - TOBB Delegelerimize “Şeref Plaketi”


İzmir Ticaret Odası (İZTO) Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Delegelerimiz Abdurrahman Aydoğan, Özkan Başpınar ve Fikret Özkaya “Hizmet Şeref Plaketi” ile ödüllendirildi. İZTO Yönetim Kurulu Başkanımız Mahmut Özgener ve Meclis Başkanımız Selami Özpoyraz, delegelerimizi kutlayarak başarılarının devamını diledi.


Haberler
23.04.2019 - İZTO’da Çocuk Meclisi


İzmir Ticaret Odası (İZTO), 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’na özel olarak ilk kez bir “Çocuk Meclisi” oluşturdu. Meclis’te yapılan koltuk devrinin ardından çocuklar, tüm yönetim kademelerindeki koltuklara oturarak Meclis’i yönetti.


Haberler
21.04.2019 - İZTO Üyelerine “E-Tebligat” ve “Mersis” Bilgilendirmesi


Kağıt israfını önlemek amacıyla posta yoluyla gerçekleştirilen tebligatların bundan böyle internet ortamında yapılmasını içeren ve 1 Ocak’tan itibaren yürürlüğe giren “Elektronik Tebligat Yönetmeliği ve Mersis” hakkında İzmir Ticaret Odası üyelerimizi bilgilendirmek amacıyla odamız bünyesinde bir toplantı düzenlendi.Haberler
08.04.2019 - İZTO’da KOBİGEL – KOBİ Gelişim Destek Programı Bilgilendirme Toplantısı Düzenlendi


İzmir Ticaret Odası evsahipliğinde, Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığı (KOSGEB) tarafından düzenlenen “ KOBİGEL - KOBİ Gelişim Destek Programı Proje Teklif Çağrısı” bilgilendirme toplantısı gerçekleştirildi.


Haberler
18.02.2019 - İzto’dan Plastik Sektörüne Güzel Haber: Atölye Kentler Kapsamında Sanayi Sitesi Geliyor


Bünyesinde 640’ı aşkın plastik sektörü üyesi bulunan İzmir Ticaret Odası (İZTO), İzmir ihracatında önemli yer tutan bu sektörün daha ileri gidebilmesi için bir dizi çalışmayı hayata geçirmeye hazırlanıyor. Plastikte yerli ürün kullanımının artmasıyla birlikte cari açığın finansmanında da önemli bir yol kat edileceğine dikkat çeken İZTO Yönetim Kurulu Başkanı Mahmut Özgener, atölye kentler projesi kapsamında plastik firmalarımızın toplu halde modern bir sanayi sitesinde çalışması gerektiğini dile getirdi.


Haberler
25.01.2019 - Hollandalı tarım devi yatırım araştırmasına geldi: “İlk sırada İzmir var”


Dünyadaki en başarılı verimli tarım uygulamalarına imza atan Hollanda’dan gelen ve Türkiye’de en az 5 bin başlık çiftlik zinciri kurmak isteyen dev şirket, İzmir Ticaret Odası’nı (İZTO) ziyaret ederek kente yatırım olanaklarını inceledi.


Haberler
24.01.2019 - Yavru Vatan Da “Girişimcilik Merkezi” Heyecanında


Kuracağı Girişimcilik ve İnovasyon Merkezi ile İzmir’i bu alanda marka yapmayı hedefleyen İzmir Ticaret Odası’na “yavru vatan”dan destek geldi. Odayı ziyaret eden Lefkoşa Türk Belediyesi yetkilileri de buna benzer bir proje için çalıştıklarını, beyin göçünü tersine çevirmek istediklerini, bu proje başta olmak üzere pek çok alanda işbirliği yapabileceklerini dile getirdi.


Haberler
18.01.2019 - 7/24 Kesintisiz İhracat


İhracatta zaman, insan kaynağı ve maliyetten tasarruf etmeyi sağlayan ve “Menşe ve Dolaşım Belgeleri”nin elektronik ortamda onaylatılması sürecine karşılık gelen MEDOS Programı, İzmir Ticaret Odası üyelerine de büyük rahatlık sağlayacak. 


Haberler
14.01.2019 - İZTO Heyeti Ankara’da Çankırı ile görüştü


Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan’ı ziyaret eden İzmir Ticaret Odası heyeti, Bakanlığa ilettikleri projeler ve üyelerden gelen taleplerle ilgili olarak AK Parti İzmir Milletvekili Ceyda Bölünmez Çankırı ile de görüştü.


Haberler
13.01.2019 - Bakan Pekcan İZTO Heyetini Ağırladı


Temsil ettiği binlerce üyenin taleplerini en üst düzeyde Ankara’ya aktarmaya ve çözüm yolları bulmaya devam eden İzmir Ticaret Odası, son olarak Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan’ı ziyaret ederek, Bakanlığı ilgilendiren tüm konuları ve çözüm önerilerini iletti.


Haberler
05.01.2019 - İzmir Seni Unutmayacak Fethi Sekin…


5 Ocak 2017 Perşembe günü İzmir Adliyesi’ne yapılan saldırıyı canı pahasına engelleyen Kahraman Polis Memuru Fethi Sekin, sonsuza kadar İzmirlilerin kalbinde yaşayacak.


Haberler
04.01.2019 - İZTO’dan “enflasyonla topyekun mücadele” açıklaması: 117 firmaya ulaştık, 2019’da sayı artacak


İzmir Ticaret Odası (İZTO) Yönetim Kurulu Başkanı Mahmut Özgener, “enflasyonla topyekun mücadele” kapsamında 79 Meslek Komitesi’nin tamamına ulaşarak 117 firmanın desteğini almayı başardıklarını belirterek, “2019 yılında da aynı motivasyonla çalışmalarımızı sürdürmek isteriz” dedi.


Haberler
24.12.2018 - İzto, Çin ile Ticaretin Köprüsü Olacak…


İzmir Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Mahmut Özgener ve Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Emre Kızılgüneşler, Çin İzmir Başkonsolosu Zengxian Liu’yi ziyaret etti. Toplantıda, işbirliği fırsatları, vize işlemlerinin kolaylaştırılması ve 2019 yılında yapılacak çalışmalar ele alındı.


Haberler
10.10.2018 - Japonya Tarım Alanında İşbirliği İçin İzmir'i Mercek Altına Aldı


Japonya ile İzmir arasında tarım alanındaki işbirliği olanaklarını araştırmak üzere İzmir’de incelemelerde bulunan Japan Agricultural Cooperatives tarım ve agroturizm yetkilileri ile Japon Tarım, Ormancılık ve Balıkçılık Bakanlığı yetkilileri İzmir Ticaret Odası’nda düzenlenen toplantıya katıldı.


Haberler
10.09.2018 - İzto'dan Girişimcilik Atağı...


Dünya genelindeki girişimcilik ve inovasyon fırtınasına uyum sağlamak için çalışma yürüten İzmir Ticaret Odası (İZTO), bu alanda kentin inovasyon ruhunu canlandıracak “Girişimcilik Merkezi” için çalışmaya devam ediyor.


Haberler
07.09.2018 - İzmir İş Dünyası ekonomik sorunlardan çıkışı konuştu İzmirli Başkanlardan “ekonomik reçete”


Ege Ekonomiyi Geliştirme Vakfı’nın (EGEV) sekretaryasında ve İzmir Ticaret Odası ev sahipliğinde yapılan İzmir Başkanlar Kurulu Eylül Ayı Toplantısı, SwissOtel Büyük Efes’te gerçekleştirildi.