2019 Yılı Oda Hesapları 2019 Hizmet Ücretleri Tarifesi Meslek Grupları ve Faaliyet Kodları (NACE) Stratejik Plan
Sicil Rehberi Ticari İşlemler Rehberi Ticaret Sicili Müdürlüğü Duyuruları Mersis Danışma Masası
İşten Ayrılış Bildirgesi Kredi Protokolleri İndirimli Kuruluşlar Eğitimler
Fuar Teşvikleri Fuar Ziyaretleri Dış Ticaret Talepleri Reklam Fiyat Tarifesi

TÜM HABERLER


 

Haberler
25.06.2020 - İzmir Valisi KÖŞGER, İZTO Meclisi’ne Konuk Oldu


İzmir Valisi Yavuz Selim Köşger, İzmir Ticaret Odası’nın salgın sebebiyle online olarak düzenlenen Haziran ayı Meclis Toplantısı’na konuk oldu.


Haberler
15.06.2020 - Turizm Bakanı, İZTO’da ‘Çeşme Projesi’ Toplantılarına Katıldı


Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, “Ege Turizm Merkezi Çeşme Projesi” kapsamında İzmir’e geldi.


Haberler
21.05.2020 - Turizm Bakanı, İZTO Üyeleri  İle Sektörü Değerlendirdi


Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, İzmir Ticaret Odası meclis ve komite üyelerinin katılımıyla düzenlenen telekonferansta turizm sektörüne ilişkin değerlendirmelerde bulundu.


Haberler
09.05.2020 - İzmir Ticaret Odası’ndan Sığınma Evlerindeki Annelere Özel Kutlama


Her yıl Mayıs ayının ikinci pazar günü kutlanan Anneler Günü, bu sene 10 Mayıs’a denk geliyor. Ancak, koronavirüs salgını nedeniyle o gün sokağa çıkma yasağı uygulanacağı için bu özel gün geçmiş yıllara göre farklı kutlanacak.


Haberler
01.05.2020 - Nefes Kredisi Can Suyu Olacak


Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Nefes Kredisi, TOBB önderliğinde Kredi Garanti Fonu ve Denizbank arasında imzalanan protokolle hayata geçirildi.


Haberler
30.04.2020 - İZTO’dan “Koronavirüs Çalışma Kurulu”


İzmir Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Mahmut Özgener, koronavirüs salgını dolayısıyla sektörlerin aldığı hasarların belirlenmesi ve KOBİ’ler başta olmak üzere hızlı bir iyileşmenin sağlanabilmesi için alınacak önlemlerin tespiti amacıyla bir “Çalışma Kurulu” kuracaklarını açıkladı.


Haberler
23.04.2020 - Tarım Bakanı’ndan Rekor Katılımlı Telekonferans


Tarım ve Orman Bakanı Dr. Bekir Pakdemirli, İzmir Ticaret Odası, Ege Bölgesi Sanayi Odası ve İzmir Ticaret Borsası işbirliğinde gerçekleştirilen rekor katılımlı telekonferansta sektör temsilcileriyle buluştu.


Haberler
22.04.2020 - İZTO’dan Sevgi Evleri’ndeki Çocuklara 23 Nisan Hediyesi


İzmir Ticaret Odası, bu yıl 100’üncü yıl dönümünü kutladığımız 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nda, sevgi evlerinde kalan çocuklara 1.300 çift ayakkabı hediye etti.


Haberler
15.04.2020 - İzmir Ticaret Odası, Tofaş’ın Katkılarıyla İzmirlilere Tıbbi Malzemeleri Ulaştırdı.


İzmir Ticaret Odası’nın girişimleriyle, Tofaş Türk Otomobil Fabrikası A.Ş.’nin (Tofaş) Bursa’daki fabrikasında tüm Türkiye için üretilen sağlık malzemeleri, İl Sağlık Müdürlüğü koordinasyonunda belirlenen ve  İzmir’de salgın tedavisi yapılan hastanelere ulaştırıldı.


Haberler
15.04.2020 - İzmir Ticaret Odası, Tofaş’ın Katkılarıyla İzmirlilere Tıbbi Malzemeleri Ulaştırdı.


İzmir Ticaret Odası’nın girişimleriyle, Tofaş Türk Otomobil Fabrikası A.Ş.’nin (Tofaş) Bursa’daki fabrikasında tüm Türkiye için üretilen sağlık malzemeleri, İl Sağlık Müdürlüğü koordinasyonunda belirlenen ve  İzmir’de salgın tedavisi yapılan hastanelere ulaştırıldı.


Haberler
10.04.2020 - İzmir Ticaret Odası’ndan Sağlık Çalışanlarına “Çiçek” Morali


İzmir Ticaret Odası, Dünya Sağlık Haftası kapsamında koronavirüs salgını nedeniyle büyük fedakarlıkla görev yapan sağlık çalışanlarını, bir nebze olsun mutlu etmek amacıyla İl Sağlık Müdürlüğü koordinasyonunda kentteki hastaneleri çiçeklerle donattı.


Haberler
09.04.2020 - İzmir Ticaret Odası’ndan Gümrük Müşavirlerine ”Şehirler Arası Görev Amaçlı Seyahat Belgesi” Müjdesi


İzmir Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Cemal Elmasoğlu, tüm dünyayı etkisi altına alan Covid-19 salgınının, istisnasız tüm sektörleri olumsuz yönde etkilediğini, iş dünyasının bu salgından en az hasarla çıkabilmesi için devletimiz tarafından alınan tedbirlere destek olmanın tüm resmi ve özel sektör kuruluşlarının asli görevi olmasının yanı sıra özel sektörde faaliyet gösteren firmaların, kendi iç işleyişlerinde ilave tedbirler alarak salgının yayılmasını engellemek için çaba sarf ettiklerini ifade etti.


Haberler
06.04.2020 - İzmir Ticaret Odası'ndan 65 Yaş Üzeri Vatandaşlarımızın Hayatlarını Kolaylaştıran Kampanya


İzmir Ticaret Odası, 12. Gıda ve Tüketim Maddeleri Perakende Satıcıları Grubu firmalarının önerisiyle, 65 yaş ve üzeri vatandaşlarımızın hayatlarını kolaylaştırmak ve bu vatandaşlarımızın market ihtiyaçlarını evlerine götürerek karşılamak amacıyla “SEN EVİNDE KAL, BİZ KAPINDAYIZ” kampanyasını başlattı.


Haberler
29.03.2020 - 518 Sıra No’lu VUK Genel Tebliği Kapsamında Mücbir Sebep Durum Sorgusu


Sektörünüzün mucbir sebep durum sorgusunu buradan yapabilirsiniz


Haberler
29.03.2020 - İzmir Ticaret Odası’ndan Sağlık Çalışanlarına ‘Tatlı Bir Mola’


İzmir Ticaret Odası, Koronavirüs salgını nedeniyle hastanelerde yoğun çalışan ve bu süreçte de büyük tehdit altında bulunan sağlık görevlilerine tatlı bir mola verdirdi.


Haberler
26.03.2020 - Yönetim Kurulu Başkanımız Sayın Mahmut Özgener'in Kısa Çalışma Ödeneği Konusunda Basın Açıklaması


Sayın Cumhurbaşkanımız, 18 Mart 2020 tarihinde Kısa Çalışma Ödeneğini devreye alacaklarını, bundan faydalanmak için gereken süreçleri kolaylaştırılacaklarını ve hızlandırılacaklarını kamuoyu ile paylaşmıştı. 

Aradan bir hafta bile geçmeden 23 Mart 2020 tarihi itibariyle Kısa Çalışma Ödeneği devreye girdi ve uygulamayı üyelerimizle paylaştık.


Haberler
14.03.2020 - Basın Açıklaması


İzmir Ticaret Odası, Ege Bölgesi Sanayi Odası ve İzmir Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanları, coronavirüs salgını bahanesiyle fahiş oranda fiyat artışı yapanlarla ilgili ortak bir açıklama yaptı.


Haberler
27.02.2020 - İZTO’da “Büyük Buluşma”


“İzmir Ticaret Odası & Milliyet Buluşması”, ekonomi, iş ve spor dünyasının değerli isimlerini bir araya getirdi. İZTO’da düzenlenen toplantıda, alanında uzman konuşmacılar Türkiye ekonomisinin seyri ve iş insanlarının 2020 rotasını değerlendirdi. Buluşma, futbol dünyasının dev isimlerine de ev sahipliği yaptı.


Haberler
26.02.2020 - Özgener : “Dikili OSB Hızla İlerliyor, Sırada Kınık Var”


İzmir Ticaret Odası Şubat Ayı Olağan Meclis Toplantısında konuşan İZTO Yönetim Kurulu Başkanı Mahmut Özgener, Türkiye’nin en büyük ve en modern sera kümelenmesini sağlayacak Dikili Tarıma Dayalı İhtisas OSB projesinin hızla ilerlediğini, sırada dünyanın en büyük TDİOSB’si Kınık’ın olduğunu söyledi.


Haberler
21.02.2020 - İZTO'dan Atatürk Lisesi'ne “Ar-Ge Girişimcilik ve İnovasyon Atölyesi”


İzmir Ticaret Odası’nın destekleriyle kentin köklü okullarından İzmir Atatürk Lisesi’nde kurulan  “Ar-Ge Girişimcilik ve İnovasyon Atölyesi” törenle hizmete açıldı. Merkezin hizmete girmesi dolayısıyla İzmir İl Milli Eğitim Müdürü Dr. Ömer Yahşi ile protokol imzalayan İZTO Yönetim Kurulu Başkanı Mahmut Özgener “Gençlerimizin bu atölyede çok başarılı, yenilikçi ve yaratıcı buluşlara imza atacaklarına yürekten inanıyorum” dedi.