2018 Yılı Oda Hesapları 2018 Hizmet Ücretleri Tarifesi Meslek Grupları ve Faaliyet Kodları (NACE) Stratejik Plan
Sicil Rehberi Ticari İşlemler Rehberi Ticaret Sicili Müdürlüğü Duyuruları Mersis Danışma Masası
İşten Ayrılış Bildirgesi Kredi Protokolleri İndirimli Kuruluşlar Eğitimler
Fuar Teşvikleri Fuar Ziyaretleri Dış Ticaret Talepleri Reklam Fiyat Tarifesi

TÜM HABERLER


 

Haberler
10.08.2018 - İzto'dan Balıkçılık ve Su Ürünleri Sektörü için Dev Organizasyon


Balıkçılık ve su ürünleri sektörünün geleceğine yön verecek strateji ve politikaları belirlemek için sektörün tüm paydaşlarının bir araya geldiği “Balıkçılık ve Su Ürünleri Çalıştayı”, İzmir Ticaret Odası’nda gerçekleştirildi.


Haberler
09.08.2018 - İflas İlanı


Sayın Üyemiz,

Odamız sicilinin 787411 sırasında “TASFİYE HALİNDE KANALSAN İNŞAAT SANAYİ TİCARET LİMİTED ŞİRKETİ” unvanında kayıtlı firmanın İzmir 5. Asliye Ticaret Mahkemesi’ nin 20.06.2018 tarih ve 2014/1229 esas sayılı ilamı ile İflasına karar verildiği, T.C. İzmir İflas Müdürlüğü’ nün 21.06.2018 tarih, ESAS NO: 2018/7 İflas sayılı yazısı ile öğrenilmiş olup, Yönetim Kurulumuzun 07.08.2018 tarih, 17 sayılı kararı ile üyemizin sicil kayıtlarına işlenmiştir.


Haberler
06.08.2018 - “İzmir’in de Silikon Vadisi olabilir”


İzmir’de silikon vadisi benzeri bir yapının kurulabilmesi için güçlü şirketleri İzmir’e getirilmesi gerektiğini vurgulayan Eczacıbaşı Holding ve Zorlu Holding Yönetim Kurulu Üyesi Ayşegül İldeniz, “İzmir’de üniversitelerimiz, teknoloji departmanlarımız var. Güçlü şirketleri de bu kente çektiğimizde nitelikli insan kaynağı ve hocalarımızla orta vadede İzmir’in de bir Silikon Vadisi olabilir” dedi.


Haberler
04.08.2018 - İzmir iş dünyasının projeleri listeye girdi


Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın 100 Günlük İcraat Programı’nı değerlendiren İzmir Ticaret Odası (İZTO) Yönetim Kurulu Başkanı Mahmut Özgener, “Çin ile her alanda işbirliğinin arttırılmasından tarım ihtisas organize sanayi bölgesinin kurulacak olmasına; KOBİ’lerin e-ticarette daha etkin yer almasından sağlık turizminin geliştirilmesine kadar pek çok alanda İzmir iş dünyasının dile getirdiği konuları Cumhurbaşkanımızın 400 projesi içinde görmek bizi mutlu etti” dedi.


Haberler
03.08.2018 - İzmir İş Dünyası Tek Ses Oldu


Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’ne bağlı İzmir’deki 14 Oda, Borsa ve İhracatçı Birliği’nin yanı sıra Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği ile işdünyası dernekleri, yaptıkları ortak duyuruyla ABD’nin Türkiye’ye karşı aldığı yaptırım kararını kınadı.


Haberler
31.07.2018 - Çin'in ünlü İsimleri İZTO’yu Ziyaret Etti


Pop Star’dan, Seyyah ve Gazetecilerden Oluşan 16 Kişilik Çin Heyetimden İZTO Ziyareti

Çin’in Ünlü İsimleri İZTO’da İzmir’i Dinledi


Haberler
29.07.2018 - İZTO Kaptanlığında E-ticaret Tam Yol İleri


İZTO Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Emre Kızılgüneşler: Sadece beyaz yakalılar değil şirketleri de göçsün

İZTO Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Emre Kızılgüneşler: E-ticaret yelkenine en elverişli rüzgar İzmir’de


Haberler
26.07.2018 - İZTO Başkanı Özgener: Mali disiplinin sürdürülebilirliği yaşamsal önemdedir


MERKEZ Bankası Temmuz Ayı Para Politikası Kurulu Toplantısı’ndan piyasaların beklentilerinin aksine faiz oranlarının yüzde 17,75’te sabit tutulması yönünde çıkan kararı değerlendiren İzmir Ticaret Odası (İZTO) Yönetim Kurulu Başkanı Mahmut Özgener, istikrar ve mali disiplin vurgusu yaptı.


Haberler
23.07.2018 - Shenzhen-İzmir Festival Kardeşliği & İzmir Film Festivali, Çin yolcusu


Çin ile İzmir’in Film Festivalleri İZTO’da Anlaştı

İzmir Ticaret Odası’nı (İZTO) ziyaret eden Shenzhen Media Grubu, İzmir Kısa Film Festivali Direktörü Yusuf Saygı ile protokol imzaladı.


Haberler
18.07.2018 - Özgener: Ekonomiyi Konuşmaya Müjdeli Haberle Başladık


İzmir Ticaret Odası (İZTO) Yönetim Kurulu Başkanı Mahmut Özgener, açıklanan son işsizlik rakamlarına ilişkin değerlendirmelerde bulundu. Türkiye genelinde 2018 Nisan ayında işsizlik oranlarının yeniden tek haneye inmesinin yüreklere su serptiğini vurgulayan Özgener, “Bu gelişmeler piyasalarda da umut ve güven yarattı.


Haberler
17.07.2018 - Tarım OSB’ye Bakan’dan Tam Destek


İzmir Ticaret Odası (İZTO) Yönetim Kurulu Başkanı Mahmut Özgener’i ziyaret eden Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli; İZTO, Ege Bölgesi Sanayi Odası (EBSO), İzmir Ticaret Borsası (İTB) ve Ege İhracatçı Birlikleri (EİB) işbirliğinde İzmir’de iki ayrı bölgede Tarım Organize Sanayi Bölgesi kurulması talebini olumlu karşıladı. Pakdemirli, “Bürokratlarıma talimat veriyorum, bu konu üzerinde hemen çalışalım” dedi.


Haberler
12.07.2018 - İZTO’ya İran Çıkarması


İzmir Ticaret Odası (İZTO) ev sahipliğinde İran bilgilendirme toplantısı düzenlendi.


Haberler
12.07.2018 - İzmir Ekonomi’de ÖZGENER ‘Başkan’


İzmir Ticaret Odası’nın (İZTO) girişimleriyle İTO Eğitim ve Sağlık Vakfı tarafından 2001 yılında kurulan İzmir Ekonomi Üniversitesi’nde (İEÜ) yeni mütevelli heyet kurulu ilk toplantısını gerçekleştirdi.


Haberler
06.07.2018 - Ortak toplantıda “Seracılık OSB” kararı çıktı


İzmir Ticaret Odası (İZTO) Yönetim Kurulu Başkanı Mahmut Özgener’in ev sahipliğinde biraraya gelen, Ege Bölgesi Sanayi Odası (EBSO) Yönetim Kurulu Başkanı Ender Yorgancılar ile İzmir Ticaret Borsası (İTB) Yönetim Kurulu Başkanı Işınsu Kestelli, Tarıma Dayalı İhtisas Organize Sanayi Bölgesi kapsamında “Seracılık Organize Sanayi Bölgesi” kurulmasına karar verdiklerini açıkladı.


Haberler
06.07.2018 - Afrika Tanıtım Günleri’ne Yoğun İlgi


Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu(DEİK) ve İzmir Ticaret Odası (İZTO) iş birliğinde Afrika Tanıtım Günü etkinliği düzenlendi. Tanıtım günü kapsamında ‘Afrika Ekonomisi, Tüketici Profili, Kültürü, Ticareti ve Afrika’da Mevcut İş Fırsatları’, ‘Afrika ve Türkiye Arasında Ticaret ve Yatırım Hukuku’ ile ‘Afrika’da Kurumsal Bankacılık’ konuları katılımcılara aktarıldı.


Haberler
29.06.2018 - İzto, Girişimcilik Merkezi için çalışmalara başladı


İzmir Ticaret Odası, İzmir’e kazandıracağı “Girişimcilik Merkezi” için iyi örnek uygulamaları yerinde incelemek üzere İstanbul’a ziyaret düzenledi.


Haberler
28.06.2018 - Ekonomi Üniversitesi “Değişim” dedi


İzmir Ticaret Odası Eğitim ve Sağlık Vakfı Olağanüstü Mütevelli Heyet Toplantısı'nda düzenlenen seçimi İzmir Ticaret Odası (İZTO) Yönetim Kurulu Başkanı Mahmut Özgener'in listesi 163 oyla kazandı. Böylece 17 yıldır vakfın ve üniversitenin başkanlığını yürüten Ekrem Demirtaş'ın bu görevini “Değişim” sloganıyla yola çıkan Özgener ve ekibi üstlenmiş oldu.


Haberler
25.06.2018 - Türkiye, demokratik iradesini ortaya koydu


Türkiye 24 Haziran'da bir kez daha sandığa giderek demokratik iradesini ortaya koydu. İlk olarak tüm halkımızı ülkemizin köklü demokrasi geleneğini bir kez daha gösterdikleri için kutluyorum.


Haberler
22.06.2018 - Özgener’den ‘Katılımcı Demokrasi’ Vurgusu


İzmir Ticaret Odası Eğitim ve Sağlık Vakfı Mütevelli Heyet üyeleriyle biraraya gelen İzmir Ticaret Odası Başkanı Mahmut Özgener, “Üniversitenin yönetim kurulu için İZTO yönetim kurulu olarak 3 asil 3 yedek ismi belirleme yetkimiz varken, çoğulculuğa ve demokrasiye inancımız nedeniyle bu yetkimizi yüce Meclisimize devredeceğiz” dedi. 


Haberler
11.06.2018 - Birleşik Arap Emirlikleri'nden İzmir'e Doğrudan Uçuşlar Başlıyor


Birleşik Arap Emirlikleri’nin Air Arabia’nın da İzmir Seferleri başlıyor. Air Arabia Doğu Avrupa Bölge Müdürü Nükhet Angın Birleşik Arap Emirlikleri Sharjah kenti ile İzmir arasındaki seferlerin 27 Haziran’da başlayacağını açıkladı.