2018 Yılı Oda Hesapları 2018 Hizmet Ücretleri Tarifesi Meslek Grupları ve Faaliyet Kodları (NACE) Stratejik Plan
Sicil Rehberi Ticari İşlemler Rehberi Ticaret Sicili Müdürlüğü Duyuruları Mersis Danışma Masası
İşten Ayrılış Bildirgesi Kredi Protokolleri İndirimli Kuruluşlar Eğitimler
Fuar Teşvikleri Fuar Ziyaretleri Dış Ticaret Talepleri Reklam Fiyat Tarifesi

TÜM HABERLER


 

Haberler
23.04.2018 - İzmir Ticaret Odası'nda Başkanlık Koltukları Çocukların Oldu


Geçtiğimiz yıl okul servisinde unutularak hayatını kaybeden minik Alperen'in 11 yaşındaki ablası Yaren Sakin, 23 Nisan sebebiyle İzmir Ticaret Odası başkanlık koltuğuna otururken, başka çocukların ölmemesi için geliştirdiği projenin hayata geçmesini istedi. Diğer yandan lösemi hastası olan ve tüm Türkiye'nin ilik bulma konusunda seferber olduğu Onur Aydoğmuş da Meclis Başkanı oldu.


Haberler
19.04.2018 - Bu ekipten 'Özel’ İzmir Projeleri bekliyorum


Başbakan Binali Yıldırım, seçim süreçlerini tamamlayan İzmir Ticaret Odası, Ege Bölgesi Sanayi Odası ve İzmir Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanları, Meclis Başkanlık Divanı ve yönetim Kurulu üyelerinden oluşan 38 kişilik İzmir heyetini kabul etti. Oda-Borsa Başkan ve yönetimlerine başarı dileklerini ileten Başbakan Yıldırım, ortaya çıkan birlik ve beraberlik görüntüsünden duyduğu memnuniyeti dile getirdi. Yıldırım, “İzmir’in bu birlik ve beraberliğinden büyük bir sinerji doğacak. Bu ekipten, İzmir’e özel projeler bekliyorum” dedi.


Haberler
18.04.2018 - İTO Yönetiminde Görev Dağılımı Yapıldı


İzmir Ticaret Odası'nın 14 Nisan 2018 tarihindeki seçimlerinde belirlenen yeni yönetim kurulu Mahmut Özgener'in başkanlığında ilk yönetim kurulu toplantısını yaptı. Yönetim Kurulu toplantısında görev dağılımı da yapılırken Başkan Yardımcılıklarına Cemal Elmasoğlu ile Emre Kızılgüneşler; Sayman Üyeliğe ise Mert Pala oy birliği ile seçildi.


Haberler
17.04.2018 - İTO'da Devir – Teslim Süreci Sona Erdi


İzmir Ticaret Odası'nda geçtiğimiz hafta düzenlenen seçimlerininin ardından mazbatasını alan Yönetim Kurulu Başkanı Mahmut Özgener ile önceki dönem Meclis Başkanı Rebii Akdurak'dan görevi devralan Selami Özpoyraz çalışmalarına başladı. Odanın önceki dönem başkanı Ekrem Demirtaş devir teslim töreninde Mahmut Özgener ve ekibine başarı dileyerek, “Bu görevler gelip geçicidir; önemli olan İzmir'in kazanması” derken Mahmut Özgener de verdiği hizmetler için Ekrem Demirtaş'a teşekkür etti.


Haberler
17.04.2018 - İTO YÖNETİMİ MAZBATALARINI ALDI


İzmir Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Mahmut Özgener ve Yönetim Kurulu Asil ve Yedek Üyeleri, mazbatalarını Konak 1. İlçe Seçim Kurulu Başkanı ve İzmir Adalet Komisyonu Başkanı Hakim İbrahim Korkmaz’dan aldı. 


Haberler
14.04.2018 - İTO’nun Yeni Yönetim Kurulu Başkanı Mahmut Özgener


İzmir Ticaret Odası’nın (İTO) Yönetim Kurulu Başkanlığı’na Mahmut Özgener seçildi. Özgener ilk açıklamasında, “Değişim ihtiyacı sandığa yansıdı ve değişim başladı” dedi.


Haberler
14.04.2018 - İzmir Ticaret Odası’nın yeni Meclis Başkanı Selami Özpoyraz


İzmir Ticaret Odası’nın bu dönemki ilk meclis toplantısında Meclis Başkanlığı’na Selami Özpoyraz seçilirken, Yönetim Kurulu Başkanı Mahmut Özgener teşekkür konuşmasında, “Kapım herkese, her fikre, her görüşe açık” dedi.


Haberler
05.04.2018 - CHP İl Başkanlığı’na Ziyaret


İTO Yönetim Kurulu Başkanı Ekrem Demirtaş, Meclis Başkanı Rebii Akdurak, Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Cüneyt Güleç, Yönetim Kurul Üyeleri Müjdat Yavuz ve Oğuzhan Yaşar, CHP İzmir İl Başkanı Deniz Yücel’i ziyaret ederek, görevinde başarılar diledi.


Haberler
01.04.2018 - İTO Üyelerine “Şimdilik” 65.6 Milyon Liralık Nefes Kredisi


TOBB ile 6 banka arasında imzalanan protokol ile hayata geçen “Nefes Kredisi”ne katıldıklarını açıklayan İzmir Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Ekrem Demirtaş, “Üyelerimize şimdilik 65.6 milyon liralık kredi hacmi yarattık.


Haberler
31.03.2018 - İZMİR KADIN İNŞAATÇILAR BİRLİĞİ KURULUYOR


İzmir Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Ekrem Demirtaş, inşaat sektöründe faaliyet gösteren kadın üyeler arasındaki dayanışma ve işbirliğini arttırmak amacıyla ‘İzmir Kadın İnşaatçılar Birliği’ kuracaklarını açıkladı.


Haberler
30.03.2018 - Ticaret Sicilin Yeni Uygulamaları Bilgilendirme Toplantısı Gerçekleştirildi…


"Ticaret Sicilin Yeni Uygulamaları" konulu bilgilendirme toplantısı İzmir Ticaret Odası’nda gerçekleştirildi. Açılış konuşmasını İzmir Ticaret Odası Genel Sekreteri Duygu Mutluel ve Meclis Üyesi Ali Yılmaz’ın yaptığı toplantıda, Gümrük ve Ticaret Bakanlığı Ticaret Sicili Dairesi Başkanı Sayın Serkan Yüksel, Gümrük ve Ticaret Bakanlığı Şirketler Daire Başkanı Sayın Ahmet Can Balak, Gümrük ve Ticaret Bakanlığı Uzmanı Sayın Vildan Bal, katılımcılara bilgi verdi.


Haberler
29.03.2018 - Yüzde 7.4’lik Büyüme Oranı Büyük Başarı


İzmir Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Ekrem Demirtaş, yaşanan tüm jeopolitik risklere, siyasi istikrarsızlıklara, terörle mücadeleye karşın 2017 yılında ülkemizin % 7,4 büyümesinin büyük başarı olduğunu belirterek, “2018 yılında aynı tempo ile devam etmemiz lazım” dedi.


Haberler
29.03.2018 - 5 Yılda Çok Önemli İşler Yaptık


İzmir Ticaret Odası’nın dönemin son meclis toplantısında geçmiş 5 yılı değerlendiren Yönetim Kurulu Başkanı Ekrem Demirtaş, “Zor bir dönem olmasına karşın, başta yeni binamız olmak üzere önemli eserlere imza attık” dedi.


Haberler
23.03.2018 - Karşılıksız Çek Oranı Yüzde 1,9'a Geriledi


Kredi Kayıt Bürosu (KKB) Genel Müdürü Kasım Akdeniz, çek dolandırıcılığı ve çek mağduriyetine karşı başlatılan karekodlu çek uygulamasının olumlu sonuç verdiğini ve karşılıksız çek oranının yüzde 1,9'a gerilediği söyledi.


Haberler
21.03.2018 - Genç İşsizliğin Çözümü Girişimcilik


İzmir Ticaret Odası tarafından düzenlenen ‘İkinci Kuşak Başarı Hikayesi: Murat Özyeğin Konferansı’nda konuşan Fiba Holding Yönetim Kurulu Üyesi Murat Özyeğin, “Türkiye’de genç işsizliğin çözümü girişimcilik” dedi.


Haberler
16.03.2018 - AK Parti İl Başkanı Şengül’e Hayırlı Olsun Ziyareti


İzmir Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Ekrem Demirtaş, Meclis Başkanı Rebii Akdurak ve yönetim kurulu üyeleri, Ak Parti İzmir İl Başkanı Aydın Şengül’ü ziyaret ederek yeni görevinde başarılar diledi.


Haberler
16.03.2018 - Savunma Sanayinde Yerlilik Çok Önemli


İzmir Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Ekrem Demirtaş, savunma sanayinde yerli üretimin ne kadar büyük önem taşıdığını Zeytin Dalı Harekatı ile bir kez daha anladıklarını söyledi.


Haberler
15.03.2018 - Selanik Heyeti, İto'yu Ziyaret Etti...


Selanik Meslek Odası Başkan Yardımcısı ve  aynı zamanda PAOK Basketbol Takımı Yöneticisi Athanasios Kulutbanis, İzmir Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Ekrem Demirtaş’ı ziyaret etti.


Haberler
14.03.2018 - Hisarcıklıoğlu, İTO’yu Ziyaret Etti


Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Başkanı (TOBB)  M. Rifat Hisarcıklıoğlu, İzmir Ticaret Odası’nı (İTO) ziyaret etti.


Haberler
14.03.2018 - İş Kadınları İTO’da Buluştu


İzmir Ticaret Odası İş Kadınları Konseyi 7. İş Platformu gerçekleştirildi. İzmir Ticaret Odası Çok Amaçlı Salonu’nda gerçekleştirilen ve iki gün sürecek platformun açılışını, İzmir Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Ekrem Demirtaş ve İş Kadınları Konsey Başkanı Asuman Nardalı yaptı.