2018 Yılı Oda Hesapları 2018 Hizmet Ücretleri Tarifesi Meslek Grupları ve Faaliyet Kodları (NACE) Stratejik Plan
Sicil Rehberi Ticari İşlemler Rehberi Ticaret Sicili Müdürlüğü Duyuruları Mersis Danışma Masası
İşten Ayrılış Bildirgesi Kredi Protokolleri İndirimli Kuruluşlar Eğitimler
Fuar Teşvikleri Fuar Ziyaretleri Dış Ticaret Talepleri Reklam Fiyat Tarifesi

TÜM HABERLER


 

Haberler
29.11.2018 - İZTO Önemli Proje İçin Düğmeye Bastı: Kemalpaşa Lojistik Merkezi İçin Yoğun Temas


İzmir Ticaret Odası (İZTO), Kasım Ayı Olağan Meclis Toplantısı’nda çok önemli ekonomik ve güncel konu ele alındı. Bunlardan biri de Kemalpaşa’da kurulacak Lojistik Köy için projenin işletme modeli ile ilgili Ankara temaslarına başlanacağı haberi oldu.


Haberler
29.11.2018 - PTT Trade’e “Yıldırım” Açılış


İthalatçı ve ihracatçı firmaları tek çatı altında buluşturarak Türkiye’den dünya çapında bir e-ticaret markası çıkarmayı hedefleyen PTT Trade Akıllı Pazaryeri’nin açılışı, TBMM Başkanı Binali Yıldırım, Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Mehmet Cahit Turhan, İzmir Valisi Erol Ayyıldız, milletvekilleri ve iş insanlarının katılımıyla İzmir Ticaret Odası’nda (İZTO) gerçekleştirildi. Güne, Binali Yıldırım’ın bir önceki Ege Ekonomik Forumu’nda İZTO hakkında söylediği övgü dolu sözler damga vurdu.


Haberler
29.11.2018 - İZTO’dan Kan ve Kök Hücre Bağışı Kampanyası: “Gelin Kan Kardeş Olalım”


Ekonomik alanda hayata geçirdiği projelerin yanı sıra sosyal sorumluluk konusunda da özel hassasiyet gösteren İzmir Ticaret Odası (İZTO), kan ve kök hücre bağışı için “Gelin Kan Kardeş Olalım/ İyilik Kanımızda Var” sloganlarıyla özel bir kampanya başlattı. Her yıl yüzlerce insanın hastalık ve kaza sonrası kan bulunamadığı için yaşamını yitirmesi üzerine Kızılay Ege Bölge Müdürlüğü ile ortak çalışma başlatan İZTO’da kan bağış protokolü imzalandı.


Haberler
29.11.2018 - 24 Kasım Videosu Büyük Beğeni Topladı


Son dönemde sosyal medya paylaşımlarıyla oldukça dikkat çeken İzmir Ticaret Odası, eğitim meşalesi öğretmenleri unutmadı ve 24 Kasım Öğretmenler Günü’nde son derece anlamlı ve fark yaratan bir videoya imza attı.


Haberler
29.11.2018 - İZTO’dan Çocuklara Anlamlı Hediye: Nutuk


İZMİR Ticaret Odası (İZTO) Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün ölümsüz eseri Nutuk’un gelecek kuşaklarca da anlaşılabilmesi için örnek bir çalışmaya imza attı ve ilköğretim seviyesindeki çocuklar için özel olarak hazırlanmış Nutuk kitabının basımını ve çocuklara ulaştırılmasını sağladı.


Haberler
24.10.2018 - İlk Yurtdışı Ziyaret Komşu Yunanistan'a...


İzmir Ticaret Odası yönetimi, İzmir’in uluslararası bağlantılarını güçlendirmek ve geliştirmek amacıyla, ilk resmi yurtdışı ziyaretini komşu Yunanistan’a gerçekleştirdi.


Haberler
10.10.2018 - Japonya Tarım Alanında İşbirliği İçin İzmir'i Mercek Altına Aldı


Japonya ile İzmir arasında tarım alanındaki işbirliği olanaklarını araştırmak üzere İzmir’de incelemelerde bulunan Japan Agricultural Cooperatives tarım ve agroturizm yetkilileri ile Japon Tarım, Ormancılık ve Balıkçılık Bakanlığı yetkilileri İzmir Ticaret Odası’nda düzenlenen toplantıya katıldı.


Haberler
10.09.2018 - İzto'dan Girişimcilik Atağı...


Dünya genelindeki girişimcilik ve inovasyon fırtınasına uyum sağlamak için çalışma yürüten İzmir Ticaret Odası (İZTO), bu alanda kentin inovasyon ruhunu canlandıracak “Girişimcilik Merkezi” için çalışmaya devam ediyor.


Haberler
07.09.2018 - İzmir İş Dünyası ekonomik sorunlardan çıkışı konuştu İzmirli Başkanlardan “ekonomik reçete”


Ege Ekonomiyi Geliştirme Vakfı’nın (EGEV) sekretaryasında ve İzmir Ticaret Odası ev sahipliğinde yapılan İzmir Başkanlar Kurulu Eylül Ayı Toplantısı, SwissOtel Büyük Efes’te gerçekleştirildi.


Haberler
05.09.2018 - Macaristan’a yatırıma büyük ilgi


Macaristan Tanıtım Toplantısı, İZTO Çok Amaçlı Toplantı Salonu’nda gerçekleştirildi.


Haberler
03.09.2018 - Şangay ile İZTO arasında yatırım zirvesi


ÇİN’in 2018 yılını Türkiye Turizm Yılı ilan etmesinin ardından bu şansı en etkin kullanan kurumların başında gelen İzmir Ticaret Odası (İZTO), bir Çinli heyetini daha ağırladı, iki ülke arasındaki ticaretin, özellikle Çin’e ihracatın artması için önemli bir toplantıya daha ev sahipliği yaptı. Toplantıda ayrıca, yatırım yapmak isteyen iki firmanın yetkilileri de İzmir ile ilgili ayrıntılı bilgi aldı. 


Haberler
29.08.2018 - İZTO Başkanı Özgener’den önemli değerlendirmeler


İzmir Ticaret Odası’nın (İZTO) ağustos ayı meclis toplantısı İzmir İl Emniyet Müdürü Hüseyin Aşkın’ın da katılımıyla gerçekleştirildi. Yönetim Kurulu Başkanımız Mahmut Özgener, yaptığı açılış konuşmasında güncel ve ekonomik konular hakkında önemli değerlendirmelerde bulundu. 


Haberler
28.08.2018 - Çinli sanatçılar İzmir’e hayran kaldı


Yunus Emre Enstitüsü’nün (YEE) “Misafirimiz Olun” projesi kapsamında İzmir Ticaret Odası’nı ziyaret eden Çinli sanatçı heyeti, İZTO Yönetim Kurulu Üyesi Oğuz Özkardeş’in ev sahipliği yaptığı toplantıda İzmir ile ilgili bilgi aldı.


Haberler
28.08.2018 - İzto'dan Direkt Uçuşlar İçin Tam Gaz Çalışma


İzmir'in dış dünyaya açılması için olmazsa olmaz koşul olan kente direkt uçuşların yakın takipçisi olan İzmir Ticaret Odası (İZTO), 28 Haziran 2018 tarihinde İzmir’den ilk direkt seferlerine başlayan Air Arabia ile üyelerine özel bir tanıtım toplantısı düzenledi.


Haberler
23.08.2018 - İZTO’dan fuarcılığa can suyu


Sahip olduğu 80 bin üyesinin, çağın ihtiyaçlarını takip ederek aktif ve kazançlı bir ticaret yapması için imkanlarını seferber eden İzmir Ticaret Odası’ndan fuar teşvikleriyle ilgili müjde geldi.


Haberler
21.08.2018 - Tescil tamam şimdi kazanma zamanı


İZMİR’in marka kent olması için önce kentin markalarına sahip çıkan İzmir Ticaret Odası (İZTO), hepsi de kendine özgü lezzetler olan kumru, boyoz, şambali ve lokma için coğrafi işaret almasının ardından kolları sıvadı ve tescile uygun üretim yapan üyelerine “Bu işyerinde coğrafi işaretli ürün satılmaktadır” ibareli çıkartmaları dağıtmaya başladı. Öte yandan Türk kahvesi ve İzmir tulum peyniri için yürütülen coğrafi işaret çalışmalarında da gözler Türk Patent ve Marka Kurumu’nda. 


Haberler
19.08.2018 - “İcat çıkaranlara” Berlin modeli


Heyecanlı gittiler motive döndüler

GELECEĞİN yenilikçi fikirler ve girişimcilikte olduğunu görerek Kordon’un kara tarafındaki eski hizmet binasını “Girişimcilik Merkezi” yapmaya karar veren İzmir Ticaret Odası (İZTO), kente milyar dolarlık katkı yapacak, fikri olan girişimcilerle büyük şirketleri buluşturacak bu proje için çalışmalara hız verdi. Bu konuda dünyadaki en iyi örneklerin peşine düşen İZTO heyeti, Almanya’nın yenilikçilik merkezi Berlin’den heybesi pek çok fikirle dolu ve heyecanlı döndü.


Haberler
17.08.2018 - Turizm Yazar ve Gazetecilerini Ağırladık


DÜNYA Turizm Yazarları ve Gazetecileri Federasyonu (FIJET) ile Türkiye Turizm Yazarları ve Gazetecileri Federasyonu’nun (ATURJET) İzmir’de düzenlediği FIJET Akademi’nin sertifika töreni ve gala yemeği Odamız ev sahipliğinde gerçekleştirildi.
 


Haberler
17.08.2018 - O acı hala taze


Türkiye’nin en büyük felaketlerinden 17 Ağustos depreminin 19’uncu yıldönümü Odamızda unutulmadı; 71. Mühendislik Meslek Komitesi, İnşaat Mühendisleri Odası İzmir Şubesi ve Proje Üreten Mühendis ve Mimarlar Derneği işbirliği ile “Anma ve Farkındalık” sergisi düzenlendi.


Haberler
16.08.2018 - Yeni “emlak yönetmeliği” masaya yatırıldı


GÜNCEL ekonomik gelişmeleri olduğu kadar yasa ve yönetmelikleri de yakından takip ederek üyelerini bilgilendiren İzmir Ticaret Odası (İZTO), 5 Haziran 2018 tarihinde yayınlanan taşınmaz ticareti hakkındaki yönetmeliği de uzmanlarıyla masaya yatırdı.