2017 Yılı Oda Hesapları 2017 Hizmet Ücretleri Tarifesi Meslek Grupları ve Faaliyet Kodları (NACE) Stratejik Plan
Sicil Rehberi Ticari İşlemler Rehberi Ticaret Sicili Müdürlüğü Duyuruları Mersis Danışma Masası
İşten Ayrılış Bildirgesi Kredi Protokolleri İndirimli Kuruluşlar Eğitimler
Fuar Teşvikleri Fuar Ziyaretleri Dış Ticaret Talepleri Reklam Fiyat Tarifesi

TÜM HABERLER


 

Haberler
19.10.2017 - Bosna Hersek Heyetinin Ziyareti


Bosna Hersek Ekonomi Odası Başkanı Mirsad Jasarpahic, Bosna Hersek İzmir Fahri Başkonsolosu Kemal Baysak ve beraberlerindeki işadamları heyeti, İzmir Ticaret Odası’nı ziyaret etti.


Haberler
14.10.2017 - Zengin İsveçli Turist İstiyoruz...


İsveç İstanbul Başkonsolosu Therese Hyden ile biraraya gelen İzmir Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Ekrem Demirtaş, “Kişi başı milli geliri 50 bin doları bulan İsveç’ten alım gücü yüksek turistleri İzmir’de ağırlamak istiyoruz. Bunun için İsveçli turizmcileri kentimizde ağırlamaya, İzmir’i tanıtmaya hazırız” dedi.


Haberler
12.10.2017 - İzmir Yeni Ve Güçlü Bir Fuar Daha Kazanıyor…


İzmir Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Ekrem Demirtaş, 17 – 20 Ekim tarihleri arasında Fuar İzmir’de gerçekleştirilecek SHOEXPO İzmir “42. Ayakkabı ve Çanta Fuarı" ve İzmir Pret Expo "1.Moda ve Hazır Giyim Fuarı"nın ayakkabı, deri ve hazır giyim sektörü için önemine dikkat çekerek, “Fuara katılan üyelerimize 24 metrekarelik stand desteği veriyoruz. 


Haberler
11.10.2017 - Ülkemizin Geleceğinden Endişemiz Yok


İzmir Ticaret Odası (İTO) Yönetim Kurulu Başkanı Ekrem Demirtaş, cari açığın yılın en düşük seviyesine gelmesinin ve IMF’in Türkiye için büyüme tahminlerini ikiye katlamasının son derece sevindirici gelişmeler olduğunu belirterek, “Ülkemizin geleceğinden endişemiz yok” dedi.


Haberler
08.10.2017 - Urla'ya Anlamlı Ziyaret...


Mübadelenin ardından İzmir’den Atina’ya göç eden Rumlar tarafından kurulan Atina’daki Nea Smirni (Yeni İzmir) bölgesinin Belediye Başkanı Stavros Tzoulakis, Yunanistan’ın sevilen sanatçısı George Dalaras, Yunanistan İzmir Başkonsolosu Argyro Papoulia, İzmir Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Ekrem Demirtaş ile birlikte Urla Tarihi Arasta Çarşısı, Malgaca Pazarı ve Urla Sanat Sokağı’nı ziyaret ederek, Urla Belediyesi’nden Arkeolog Cem Kurt’tan bilgi aldı.


Haberler
06.10.2017 - Turizmde Türk-Fransız İşbirliği


İzmir Ticaret Odası, Fransa’dan daha fazla turist getirebilmek ve iki ülkenin seyahat acentaları arasında işbirliğini artırmak için İzmir Ticaret Odası’nda toplantı düzenledi. 


Haberler
04.10.2017 - Nea Smirni Belediye Başkanı İto’yu Ziyaret Etti…


Yunanistan Nea Smirni Belediye Başkanı Stavros Tzoulakis ve Yunanistan İzmir Başkonsolosu Argyro Papoulia, İzmir Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Ekrem Demirtaş'ı ziyaret etti.


Haberler
03.10.2017 - Pakistan’dan İşbirliği Daveti…


Pakistan İslam Cumhuriyeti Belucistan Eyalet Bakanı Hamid Khan Achakzai, gemi söküm endüstrisi başta olmak üzere, tüm sektörlerdeki işbirliği olanaklarını araştırmak üzere İzmir’e geldiklerini belirterek, “Türkiye ile Pakistan arasındaki ilişkileri bir adım daha ileriye götürmek istiyoruz” dedi.


Haberler
24.09.2017 - TÜRKİYE'DEKİ TÜM ODA VE BORSA SEÇİMLERİ ERTELENMİŞTİR


Değerli Üyemiz,

5174 Sayılı Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği ile Oda ve Borsalar Kanunu'na göre her dört yılda bir, ekim ayı  başından kasım ayı sonuna kadar yapılması  gereken Türkiye'deki tüm Oda ve Borsaların meslek komitesi ile  meclis üyesi seçimleri 2018 yılı nisan ayına ertelenmiştir.


Haberler
21.09.2017 - Girişim Sermayesi Fonları İzmirli Girişimcilerle Buluştu


Türkiye Girişim Sermayesi Meclisi İzmirli girişimciler ile bir araya geldi. Toplantıda finans sektöründen farklı şekilde şirketlerin karına ve zararına ortak olan yatırım modeli tanıtıldı.


Haberler
21.09.2017 - İZMİR KENTSEL DÖNÜŞÜM KURULTAYI GERÇEKLEŞTİRİLDİ


İzmir Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Ekrem Demirtaş, İzmir’de 9 ilçede 5903 hektarlık kentsel dönüşüme ihtiyaç olduğuna dikkat çekerek “İzmir içinde, üyelerimizin yoğun olduğu, dönüşmesi gereken ticaret ve sanayi sitelerimiz var. Görev istiyoruz ama alamıyoruz.” dedi.


Haberler
14.09.2017 - İnşaatta KDV İndirimin Süresi Uzatılmalı


İzmir Ticaret Odası (İTO) Yönetim Kurulu Başkanı Ekrem Demirtaş, eylül ayı sonunda sona erecek olan inşaatta KDV ve tapu harcı indiriminin süresinin uzatılması isteyerek, “Özellikle büyümenin devam etmesi, inşaatın istihdam artışı sağlaması için bu gerekli” diye konuştu.

 


Haberler
13.09.2017 - İTO’DAN 1.MODA VE HAZIR GİYİM FUARI’NA TAM DESTEK


İzmir Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Ekrem Demirtaş, Ekim ayında gerçekleştirilecek İzmir Pret Expo 1. Moda ve Hazır Giyim Fuarı’nın deri sektörü için çok önemli bir fırsat olduğunu belirterek, “Fuara katılan üyelerimize 24 metrekare fuar desteği vereceğiz.


Haberler
11.09.2017 - Büyüme Umut Veriyor


İzmir Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Ekrem Demirtaş, Türkiye’nin tüm olumsuz koşullara rağmen yılın ikinci çeyreğinde % 5.1 büyümesinin büyük başarı olduğunu belirterek, “AB’den gelen haksız eleştirilere, terör olaylarına ve etrafımızdaki ateş çemberine rağmen bu büyüme oranları gelecek için büyük umut ışığı” dedi.


Haberler
11.09.2017 - İzmirliler Ucuz ve Bol Balık Yiyecek


İzmir'de balık avı sezonunun açılışı dolayısıyla İzmir Büyükşehir Belediyesi Su Ürünleri Hali'nde tören düzenlendi. İTO Meclis Üyesi Şahin Çakan, “Balık bol. Halkımıza bol ve ucuz balık yedireceğimizin sözünü verebiliriz” dedi.


Haberler
10.09.2017 - Havzalarımızı Koruyalım


ORMAN ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu İzmir Ticaret Odası’nı ziyaretinde havzaların korunmasını isteyen İTO Yönetim Kurulu Başkanı Ekrem Demirtaş, “Havzalarımız korunsun, gerekirse kirlilik taşıyan fabrikalar kapansın” dedi.


Haberler
02.09.2017 - İzmir’de Ayakkabı Sektörü Dış Ticaret Fazlası Veriyor


İTO Yönetim Kurulu Başkanı Ekrem Demirtaş, ayakkabı sektörünün, Türkiye’de dış ticaret açığı verirken, İzmir’de ise tam tersine dış ticaret fazlası verdiğini söyledi.


Haberler
01.09.2017 - 100 kardeşli İzmir Ticaret Odası


İzmir Ticaret Odası’nın İEF döneminde İzmir’e gelen 4 oda ile imzaladığı kardeş oda anlaşması ile toplam kardeş oda ve kuruluş sayısı 100’e ulaştı. İTO Yönetim Kurulu Başkanı Ekrem Demirtaş, “Bir dünya Odası olduğumuzun en güzel kanıtı kardeş odalarımızın 100’e ulaşması. Bu odalar ile çok daha güçlü ilişkiler kuruyor, üyelerimize yeni fırsatlar yaratıyoruz” dedi.


Haberler
31.08.2017 - Büyüme İçin İnşaat, İnşaatta Büyüme İçin De Kdv İndirimi Şart


İzmir Ticaret Odası (İTO) Yönetim Kurulu Başkanı Ekrem Demirtaş, hedeflenen yüzde 7 büyüme hedefine ulaşılabilmesi için lokomotif sektör olan inşaatın büyümeye devam etmesi gerektiğini belirterek, “Bunun için de 30 Eylül’de sona erecek inşaatta KDV indirimi ve tapu harcı indirimi devam etmeli” dedi.


Haberler
28.08.2017 - Embriyoniks, Melek Yatırımcı Oluyor


İzmir Ticaret Odası ve İzmir Ekonomi Üniversitesi öncülüğünde kurulan ve İEÜ bünyesinde faaliyet gösteren Embriyoniks, melek yatırımcı oluyor.