2019 Yılı Oda Hesapları 2019 Hizmet Ücretleri Tarifesi Meslek Grupları ve Faaliyet Kodları (NACE) Stratejik Plan
Sicil Rehberi Ticari İşlemler Rehberi Ticaret Sicili Müdürlüğü Duyuruları Mersis Danışma Masası
İşten Ayrılış Bildirgesi Kredi Protokolleri İndirimli Kuruluşlar Eğitimler
Fuar Teşvikleri Fuar Ziyaretleri Dış Ticaret Talepleri Reklam Fiyat Tarifesi

TÜM HABERLER


 

Haberler
29.03.2020 - 518 Sıra No’lu VUK Genel Tebliği Kapsamında Mücbir Sebep Durum Sorgusu


Sektörünüzün mucbir sebep durum sorgusunu buradan yapabilirsiniz


Haberler
29.03.2020 - İzmir Ticaret Odası’ndan Sağlık Çalışanlarına ‘Tatlı Bir Mola’


İzmir Ticaret Odası, Koronavirüs salgını nedeniyle hastanelerde yoğun çalışan ve bu süreçte de büyük tehdit altında bulunan sağlık görevlilerine tatlı bir mola verdirdi.


Haberler
26.03.2020 - Yönetim Kurulu Başkanımız Sayın Mahmut Özgener'in Kısa Çalışma Ödeneği Konusunda Basın Açıklaması


Sayın Cumhurbaşkanımız, 18 Mart 2020 tarihinde Kısa Çalışma Ödeneğini devreye alacaklarını, bundan faydalanmak için gereken süreçleri kolaylaştırılacaklarını ve hızlandırılacaklarını kamuoyu ile paylaşmıştı. 

Aradan bir hafta bile geçmeden 23 Mart 2020 tarihi itibariyle Kısa Çalışma Ödeneği devreye girdi ve uygulamayı üyelerimizle paylaştık.


Haberler
14.03.2020 - Basın Açıklaması


İzmir Ticaret Odası, Ege Bölgesi Sanayi Odası ve İzmir Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanları, coronavirüs salgını bahanesiyle fahiş oranda fiyat artışı yapanlarla ilgili ortak bir açıklama yaptı.


Haberler
13.03.2020 - Coronavirüs Bilgilendirme Toplantısı İzmir Ekonomi Üniversitesi'nde Çevrimiçi Olarak Gerçekleştirildi


Coronavirüs Bilgilendirme Toplantısı Prof Dr. Ebru Uzunoğlu'nun moderatörlüğünde, Prof. Dr. Hakan Abacıoğlu'nun katılımı ile İzmir Ekonomi Üniversitesi'nde çevrimiçi olarak gerçekleştirildi.


Haberler
27.02.2020 - İZTO’da “Büyük Buluşma”


“İzmir Ticaret Odası & Milliyet Buluşması”, ekonomi, iş ve spor dünyasının değerli isimlerini bir araya getirdi. İZTO’da düzenlenen toplantıda, alanında uzman konuşmacılar Türkiye ekonomisinin seyri ve iş insanlarının 2020 rotasını değerlendirdi. Buluşma, futbol dünyasının dev isimlerine de ev sahipliği yaptı.


Haberler
26.02.2020 - Özgener : “Dikili OSB Hızla İlerliyor, Sırada Kınık Var”


İzmir Ticaret Odası Şubat Ayı Olağan Meclis Toplantısında konuşan İZTO Yönetim Kurulu Başkanı Mahmut Özgener, Türkiye’nin en büyük ve en modern sera kümelenmesini sağlayacak Dikili Tarıma Dayalı İhtisas OSB projesinin hızla ilerlediğini, sırada dünyanın en büyük TDİOSB’si Kınık’ın olduğunu söyledi.


Haberler
21.02.2020 - İZTO'dan Atatürk Lisesi'ne “Ar-Ge Girişimcilik ve İnovasyon Atölyesi”


İzmir Ticaret Odası’nın destekleriyle kentin köklü okullarından İzmir Atatürk Lisesi’nde kurulan  “Ar-Ge Girişimcilik ve İnovasyon Atölyesi” törenle hizmete açıldı. Merkezin hizmete girmesi dolayısıyla İzmir İl Milli Eğitim Müdürü Dr. Ömer Yahşi ile protokol imzalayan İZTO Yönetim Kurulu Başkanı Mahmut Özgener “Gençlerimizin bu atölyede çok başarılı, yenilikçi ve yaratıcı buluşlara imza atacaklarına yürekten inanıyorum” dedi.


Haberler
20.02.2020 - 11 Ibero-Amerika Ülkesi İZTO’da bir araya geldi


İzmir Ticaret Odası tarafından düzenlenen “Yeni Hedefler – Yeni Pazarlar” toplantısına 11 İbero –Amerika ülkesi katıldı. Toplantının açılış konuşmasını yapan İZTO Yönetim Kurulu Başkanı Mahmut Özgener, karşılıklı yeni pazar fırsatları ve işbirliği imkanlarını belirlemek amacıyla böyle bir etkinliği planladıklarını belirterek, İzmir’in potansiyelini en iyi şekilde tanıtmak istediklerini söyledi.


Haberler
10.02.2020 - EGEKAF 2020’ye İZTO’dan Tam Destek


Cumhurbaşkanlığı İnsan Kaynakları Ofisi himayelerinde, Ege Üniversitesi’nin koordinatörlüğünde 20-21 Mart 2020 tarihlerinde düzenlenecek olan “Ege Bölgesi Kariyer Fuarı”nın (EGEKAF) tanıtım toplantısı üniversitenin Yeni Senato Salonu’nda yapıldı.


Haberler
29.01.2020 - Soyer: “İzmir Ticaret Odası’nda bulunmaktan gurur duyuyorum”


İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, İzmir Ticaret Odası Ocak ayı Meclis Toplantısı’na konuk oldu. Birinci önceliklerinin İzmir’i “Dünya Kenti” yapmak olduğunu vurgulayan  Başkan Soyer “İzmir aslında ticaretle büyüyen bir kent. İzmir Ticaret Odası, İzmir’in en köklü kurumlarından biri ve o nedenle burada bulunmaktan gurur duyuyorum.


Haberler
05.01.2020 - Özgener: “Alsancak Limanı biran evvel RORO’ya açılmalı”


Ege Bölgesi’ndeki nakliyeci, ihracatçı ve ithalatçıların Çeşme Limanı’ndaki yüksek navlun ücretleri nedeniyle büyük sorun yaşadığını belirten İzmir Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Mahmut Özgener, Alsancak Limanı’nın yeniden RO-RO seferlerine açılmasını sabırsızlıkla beklediklerini söyledi.


Haberler
03.01.2020 - Özgener: “KDV indirimleri, sağlıklı ve ucuz gıda için çok önemli bir adım”


İzmir Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Mahmut Özgener, balık, yumurta ve mobilya sektöründe gerçekleştirilen KDV indirimlerinin, büyük bir talebe yanıt verdiğini belirterek, yapılan düzenlemenin piyasalara canlılık getireceğini ifade etti.


Haberler
27.12.2019 - İZTO’da “E-Dönüşüm” Semineri


Gelir İdaresi Başkanlığı’nın 1 Ocak 2020’den itibaren başlatacağı “E-Dönüşüm” uygulamaları İzmir Ticaret Odası’nda düzenlenen toplantıda ele alındı.


Haberler
26.12.2019 - İZTO Meclisi, 2020 Çalışma Programı’nı onayladı


İzmir Ticaret Odası “2020 Yönetim Kurulu Çalışma Programı” hazırlanarak Meclis üyelerine sunuldu.


Haberler
14.12.2019 - İZTO ve Microsoft İşbirliği Yapacak


İZTO Yönetim Kurulu Başkanı Mahmut Özgener ve Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Emre Kızılgüneşler başkanlığındaki İZTO heyeti,  Microsoft Türkiye Genel Müdürü Murat Kansu’yu ziyaret etti. Ziyarette birçok proje için işbirliği kararı alındı.


Haberler
11.12.2019 - Özgener: “Tarihi İpek Yolu’nu canlandırmalıyız”


Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Yönetim Kurulu Üyesi ve İzmir Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Mahmut Özgener, Çin’in Xi’an kentinde düzenlenen “İpekyolu İş Zirvesi 2019”a TOBB’u temsilen katıldı, Pekin ve Xi’an kentlerinde bir dizi temaslarda bulundu.


Haberler
28.11.2019 - İZTO, Akdeniz Tekstil Forumu’na Ev Sahipliği Yapacak


İZTO Yönetim Kurulu Başkanı Mahmut Özgener, Akdeniz Tekstil Forumu MEDİTEX’in 2020 yılında İzmir’de düzenlenmesine yönelik Oda olarak yaptıkları başvurunun ASCAME Genel Kurulu’nda oybirliğiyle kabul edildiğini açıkladı. İzmir milletvekili Necip Nasır’ın teşrifleri ile gerçekleşen Meclis toplantısında, Özgener ayrıca 16 meclis üyesine altın, gümüş ve bronz plaket takdim etti.


Haberler
23.11.2019 - Özgener: “Bu yasa balıkçılık için dönüm noktası olacak”


İzmir Ticaret Odası’nın üzerinde son bir buçuk yıldır yoğun emek verdiği, balıkçılık ve su ürünleri sektörünün en önemli beklentisi olan Su Ürünleri Kanunu’nda mutlu sona ulaşıldı.


Haberler
17.11.2019 - İzmir İş Dünyası’nın Örnek İşbirliği ile Dikili’ye Dev Proje


Yıllık 5 milyar dolar tarım ürünü ihraç eden Ege Bölgesi’nin, tarımsal üretim ve ihracatını ikiye katlayacak Tarıma Dayalı İhtisas Organize Sanayi Bölgelerinin kuruluşu ile ilgili çalışmalar ilk meyvesini verdi