2018 Yılı Oda Hesapları 2018 Hizmet Ücretleri Tarifesi Meslek Grupları ve Faaliyet Kodları (NACE) Stratejik Plan
Sicil Rehberi Ticari İşlemler Rehberi Ticaret Sicili Müdürlüğü Duyuruları Mersis Danışma Masası
İşten Ayrılış Bildirgesi Kredi Protokolleri İndirimli Kuruluşlar Eğitimler
Fuar Teşvikleri Fuar Ziyaretleri Dış Ticaret Talepleri Reklam Fiyat Tarifesi

TÜM HABERLER


 

Haberler
22.06.2018 - Özgener’den ‘katılımcı demokrasi’ vurgusu


İzmir Ticaret Odası Eğitim ve Sağlık Vakfı Mütevelli Heyet üyeleriyle biraraya gelen İzmir Ticaret Odası Başkanı Mahmut Özgener, “Üniversitenin yönetim kurulu için İZTO yönetim kurulu olarak 3 asil 3 yedek ismi belirleme yetkimiz varken, çoğulculuğa ve demokrasiye inancımız nedeniyle bu yetkimizi yüce Meclisimize devredeceğiz” dedi. Konuşması sık sık alkışlarla kesilen Özgener, vakfın geleceğine yön verecek 7 maddelik manifestosunu da açıklamasının ardından mütevelli heyet üyeleriyle fotoğraf çekilerek birliktelik mesajı verdi.


Haberler
11.06.2018 - Birleşik Arap Emirlikleri'nden İzmir'e Doğrudan Uçuşlar Başlıyor


Birleşik Arap Emirlikleri’nin Air Arabia’nın da İzmir Seferleri başlıyor. Air Arabia Doğu Avrupa Bölge Müdürü Nükhet Angın Birleşik Arap Emirlikleri Sharjah kenti ile İzmir arasındaki seferlerin 27 Haziran’da başlayacağını açıkladı.


Haberler
08.06.2018 - İZTO’da “Kooperatifler Buluşması” Düzenlendi


Oturum Başkanlığını 69. Yapı Kooperatifleri Grubu Meslek Komitesi Başkanı ve Meclis Üyemiz Halil Kurt’un yaptığı “İzmir Kooperatifler Buluşması" başlıklı toplantıda kooperatif mevzuatı, kentsel dönüşüm, imar barışı ve kooperatiflerin sorunları ele alındı.


Haberler
01.06.2018 - ÖDÜLLENDİRME BAŞVURULARI


Odamız, her yıl olduğu gibi, 2017 takvim yılı için de, başarılı üyelerimizi, konu ile ilgili yönetmelik esaslarına göre ödüllendirilecektir.


Haberler
24.05.2018 - Yüksek komisyona İZTO freni


Kafe ve restoranların yemek kartlarındaki yüksek komisyon oranlarına yönelik şikayetleri Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci’ye ileten İzmir Ticaret Odası (İZTO) Yönetim Kurulu Başkanı Mahmut Özgener’in girişimi sonuç verdi.


Haberler
15.05.2018 - İZTO hızlı başlangıcını şimdi de TOBB’a taşıdı


Ankara ‘da gerçekleştirilen 74. Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Genel Kurul Toplantısı’nda İzmir Ticaret Odası’na müjde geldi.


Haberler
15.05.2018 - Oto Galericilere Müjde


Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci'yi ziyaret ederek internet üzerinden ikinci el araç satışlarının denetlenmesi ve noterlerin “haciz sorgulama” sisteminin oto galerici esnafı tarafından da kullanılmasını isteyen İzmir Ticaret Odası (İZTO) Başkanı Mahmut Özgener, İzmir'e müjdeyle döndü.


Haberler
12.05.2018 - Özgener: Güvenli Kentler, Yatırımları Çeker


İzmir Ticaret Odası (İZTO) Başkanı Mahmut Özgener, yatırımcıların güvenli ülkeleri ve kentleri tercih ettiğini, İzmir'in de dünyanın en güvenli metropollerinden birisi olduğunu söyledi


Haberler
28.04.2018 - Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Başbakan Yıldırım İTO’yu ziyaret etti


İzmir Ticaret Odası (İTO) Özel Meclis Toplantısı Cumhurbaşkanı Erdoğan, Başbakan Yıldırım, TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu’nun katılımıyla gerçekleşti.


Haberler
27.04.2018 - Başkan Özgener, İTO Vakfı ile ilgili gelişmeleri Mecliste anlattı


İzmir Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Mahmut Özgener, İTO Vakfı ile ilgili gelişmeleri Nisan ayı olağan meclis toplantısında üyelerle paylaştı.  


Haberler
25.04.2018 - İTO Yönetiminden Aziz Kocaoğlu'na Ziyaret


İzmir Ticaret Odası'nın Mahmut Özgener başkanlığındaki Yönetim Kurulu Üyeleri ile Meclis Başkanı Selami Özpoyraz başkanlığındaki Başkanlık Divanı Üyeleri, İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu'na nezaket ziyaretinde bulundu.


Haberler
25.04.2018 - Shoexpo ve Leather&More Fuarları Açıldı


43. Shoexpo-İzmir Ayakkabı ve Çanta Fuarı ile Leather&More-1. Deri ve Deri Giyim Fuarı açıldı. İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu'nun yanı sıra İzmir Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanımız Mahmut Özgener ile Meclis Başkanımız Selami Özpoyraz'ın katıldığı fuarda İTO üyeleri de açtıkları stantlarda ürünlerini tanıttı.


Haberler
23.04.2018 - İzmir Ticaret Odası'nda Başkanlık Koltukları Çocukların Oldu


Geçtiğimiz yıl okul servisinde unutularak hayatını kaybeden minik Alperen'in 11 yaşındaki ablası Yaren Sakin, 23 Nisan sebebiyle İzmir Ticaret Odası başkanlık koltuğuna otururken, başka çocukların ölmemesi için geliştirdiği projenin hayata geçmesini istedi. Diğer yandan lösemi hastası olan ve tüm Türkiye'nin ilik bulma konusunda seferber olduğu Onur Aydoğmuş da Meclis Başkanı oldu.


Haberler
17.04.2018 - İTO'da Devir – Teslim Süreci Sona Erdi


İzmir Ticaret Odası'nda geçtiğimiz hafta düzenlenen seçimlerininin ardından mazbatasını alan Yönetim Kurulu Başkanı Mahmut Özgener ile önceki dönem Meclis Başkanı Rebii Akdurak'dan görevi devralan Selami Özpoyraz çalışmalarına başladı. Odanın önceki dönem başkanı Ekrem Demirtaş devir teslim töreninde Mahmut Özgener ve ekibine başarı dileyerek, “Bu görevler gelip geçicidir; önemli olan İzmir'in kazanması” derken Mahmut Özgener de verdiği hizmetler için Ekrem Demirtaş'a teşekkür etti.


Haberler
14.04.2018 - İTO’nun Yeni Yönetim Kurulu Başkanı Mahmut Özgener


İzmir Ticaret Odası’nın (İTO) Yönetim Kurulu Başkanlığı’na Mahmut Özgener seçildi. Özgener ilk açıklamasında, “Değişim ihtiyacı sandığa yansıdı ve değişim başladı” dedi.


Haberler
14.04.2018 - İzmir Ticaret Odası’nın yeni Meclis Başkanı Selami Özpoyraz


İzmir Ticaret Odası’nın bu dönemki ilk meclis toplantısında Meclis Başkanlığı’na Selami Özpoyraz seçilirken, Yönetim Kurulu Başkanı Mahmut Özgener teşekkür konuşmasında, “Kapım herkese, her fikre, her görüşe açık” dedi.


Haberler
23.01.2018 - Gelinlik Fuarı Dünyada Bir Numara Olmaya Aday… 12 Yıllık Destek Amacına Ulaşıyor…


İzmir Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Ekrem Demirtaş, IF Wedding Fashion Gelinlik, Damatlık ve Abiye Giyim Fuarı’nın sadece Avrupa’nın değil tüm dünyanın en önemli sektörel etkinliklerinden biri olacağına inandıklarını belirterek, “Bu süreçte de fuarımızın giderek ivme kazanan yükselişine, 12 yıldan bu yana verdiğimiz desteği sağlamaya devam edeceğiz.” dedi.


Haberler
18.12.2017 - İto'dan Kemeraltı'na Yeni Gözbebeği...


Başdurak Camii’nin restorasyonunu yapan ve altındaki dükkanları yenileyerek ‘Başdurak Kemeraltı Turistik El Sanatları Çarşısı’ Projesini hayata geçiren İzmir Ticaret Odası, İzmir’e yeni bir marka çarşı kazandırdı. Projeyi 1 milyon 350 bin TL’ye gerçekleştirdiklerini söyleyen Demirtaş, çarşıdaki 28 dükkanın tamamında geleneksel el sanatları ve geleneksel ürünlerin yer aldığına dikkat çekti.


Haberler
15.12.2017 - Vergi Mevzuatındaki Son Değişiklikler İto’da Konuşuldu…


Vergi Mevzuatında Son Dönemde Yapılan Önemli Değişiklikler ve Yenilikler Toplantısı, İzmir Ticaret Odası’nda gerçekleştirildi.


Haberler
14.12.2017 - “İzmir Kumrusu” Coğrafi İşaretle Tescillendi


İzmir Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Ekrem Demirtaş, İzmir Şambalisi ve İzmir Lokması’nın ardından “İzmir Kumrusu”nun da coğrafi işaretle tescillendiğini belirterek, “Kentimizin yerel lezzetlerini koruyarak sahip çıkmaya devam edeceğiz” dedi.