2019 Yılı Oda Hesapları 2019 Hizmet Ücretleri Tarifesi Meslek Grupları ve Faaliyet Kodları (NACE) Stratejik Plan
Sicil Rehberi Ticari İşlemler Rehberi Ticaret Sicili Müdürlüğü Duyuruları Mersis Danışma Masası
İşten Ayrılış Bildirgesi Kredi Protokolleri İndirimli Kuruluşlar Eğitimler
Fuar Teşvikleri Fuar Ziyaretleri Dış Ticaret Talepleri Reklam Fiyat Tarifesi

TÜM HABERLER


 

Haberler
08.11.2020 - TOBB’dan İzmir’e Yeni Okul Desteği


Ticaret Bakanı Sayın Ruhsar Pekcan’ın teşrifleriyle ve Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği(TOBB) Başkanı Sayın M. Rifat Hisarcıklıoğlu’nun başkanlığında düzenlenen “İzmir İl ve İlçeleri Müşterek İstişare Toplantısı”, İzmir Ticaret Odası (İZTO) Yönetim Kurulu Başkanı Mahmut Özgener’in evsahipliğinde gerçekleşti.


Haberler
28.10.2020 - İZTO Başkanı Özgener: “Salgına dikkat!”


İzmir Ticaret Odası Ekim Ayı Olağan Meclis Toplantısı’nda konuşma yapan İzmir Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Mahmut Özgener, “Tüm dünyada ve ülkemizde olduğu gibi Covid-19 tehlikesi İzmir’de de artmaya devam ediyor.


Haberler
23.09.2020 - İZTO TSE’den “Covid-19 Güvenli Hizmet Belgesi”ni Alan İzmir’deki İlk Oda Oldu


İzmir Ticaret Odası, 18 Eylül 2020 tarihinde Türk Standartları Enstitüsü (TSE) tarafından gerçekleştirilen denetim sonucunda, koşullara tam uygunlukla “COVID-19 Güvenli Hizmet Belgesi” almaya hak kazandı.


Haberler
11.09.2020 - Özgener : “Tıbbi Cihaz ve Malzeme Sektörü, Son Derece Stratejik Bir Öneme Sahip”


İzmir Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Mahmut Özgener, Koronavirüs salgını ile mücadelenin en başından bu yana, vatandaşlarımızın sağlığını korumak ve ülke ekonomisini güvence altına almak adına Devletimizin etkili önlemler geliştirdiğini vurgulayan Özgener, salgın nedeni ile oluşan koşullardan en çok etkilenen sektörlerden birinin Tıbbi Cihaz ve Malzeme sektörü olduğunu ifade etti.


Haberler
27.08.2020 - İzmir Ekonomi Üniversitesi, Türkiye’nin En Çok Tercih Edilen Üniversiteleri Arasında


İzmir Ticaret Odası Ağustos Ayı Olağan Meclis Toplantısı’nda konuşma yapan İzmir Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Mahmut Özgener, Üniversite Yerleştirme Sınav Sonuçları’nın açıklandığını belirtti.


Haberler
29.07.2020 - Özgener : “Kadına şiddet konusunda kadın üyelerimiz liderliğinde bir komisyon kurulacak”


İzmir Ticaret Odası Temmuz Ayı Olağan Meclis Toplantısı’nda konuşma yapan İzmir Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Mahmut Özgener, “‘Kadın dostu kent’ ünvanını 2010 yılında alan İzmir’in Ticaret Odası olarak, hayata en çok dokunan kurumlarının başında geliyoruz.


Haberler
15.06.2020 - Turizm Bakanı, İZTO’da ‘Çeşme Projesi’ Toplantılarına Katıldı


Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, “Ege Turizm Merkezi Çeşme Projesi” kapsamında İzmir’e geldi.


Haberler
21.05.2020 - Turizm Bakanı, İZTO Üyeleri  İle Sektörü Değerlendirdi


Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, İzmir Ticaret Odası meclis ve komite üyelerinin katılımıyla düzenlenen telekonferansta turizm sektörüne ilişkin değerlendirmelerde bulundu.


Haberler
09.05.2020 - İzmir Ticaret Odası’ndan Sığınma Evlerindeki Annelere Özel Kutlama


Her yıl Mayıs ayının ikinci pazar günü kutlanan Anneler Günü, bu sene 10 Mayıs’a denk geliyor. Ancak, koronavirüs salgını nedeniyle o gün sokağa çıkma yasağı uygulanacağı için bu özel gün geçmiş yıllara göre farklı kutlanacak.


Haberler
01.05.2020 - Nefes Kredisi Can Suyu Olacak


Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Nefes Kredisi, TOBB önderliğinde Kredi Garanti Fonu ve Denizbank arasında imzalanan protokolle hayata geçirildi.


Haberler
30.04.2020 - İZTO’dan “Koronavirüs Çalışma Kurulu”


İzmir Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Mahmut Özgener, koronavirüs salgını dolayısıyla sektörlerin aldığı hasarların belirlenmesi ve KOBİ’ler başta olmak üzere hızlı bir iyileşmenin sağlanabilmesi için alınacak önlemlerin tespiti amacıyla bir “Çalışma Kurulu” kuracaklarını açıkladı.


Haberler
23.04.2020 - Tarım Bakanı’ndan Rekor Katılımlı Telekonferans


Tarım ve Orman Bakanı Dr. Bekir Pakdemirli, İzmir Ticaret Odası, Ege Bölgesi Sanayi Odası ve İzmir Ticaret Borsası işbirliğinde gerçekleştirilen rekor katılımlı telekonferansta sektör temsilcileriyle buluştu.


Haberler
22.04.2020 - İZTO’dan Sevgi Evleri’ndeki Çocuklara 23 Nisan Hediyesi


İzmir Ticaret Odası, bu yıl 100’üncü yıl dönümünü kutladığımız 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nda, sevgi evlerinde kalan çocuklara 1.300 çift ayakkabı hediye etti.


Haberler
15.04.2020 - İzmir Ticaret Odası, Tofaş’ın Katkılarıyla İzmirlilere Tıbbi Malzemeleri Ulaştırdı.


İzmir Ticaret Odası’nın girişimleriyle, Tofaş Türk Otomobil Fabrikası A.Ş.’nin (Tofaş) Bursa’daki fabrikasında tüm Türkiye için üretilen sağlık malzemeleri, İl Sağlık Müdürlüğü koordinasyonunda belirlenen ve  İzmir’de salgın tedavisi yapılan hastanelere ulaştırıldı.


Haberler
15.04.2020 - İzmir Ticaret Odası, Tofaş’ın Katkılarıyla İzmirlilere Tıbbi Malzemeleri Ulaştırdı.


İzmir Ticaret Odası’nın girişimleriyle, Tofaş Türk Otomobil Fabrikası A.Ş.’nin (Tofaş) Bursa’daki fabrikasında tüm Türkiye için üretilen sağlık malzemeleri, İl Sağlık Müdürlüğü koordinasyonunda belirlenen ve  İzmir’de salgın tedavisi yapılan hastanelere ulaştırıldı.


Haberler
10.04.2020 - İzmir Ticaret Odası’ndan Sağlık Çalışanlarına “Çiçek” Morali


İzmir Ticaret Odası, Dünya Sağlık Haftası kapsamında koronavirüs salgını nedeniyle büyük fedakarlıkla görev yapan sağlık çalışanlarını, bir nebze olsun mutlu etmek amacıyla İl Sağlık Müdürlüğü koordinasyonunda kentteki hastaneleri çiçeklerle donattı.


Haberler
09.04.2020 - İzmir Ticaret Odası’ndan Gümrük Müşavirlerine ”Şehirler Arası Görev Amaçlı Seyahat Belgesi” Müjdesi


İzmir Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Cemal Elmasoğlu, tüm dünyayı etkisi altına alan Covid-19 salgınının, istisnasız tüm sektörleri olumsuz yönde etkilediğini, iş dünyasının bu salgından en az hasarla çıkabilmesi için devletimiz tarafından alınan tedbirlere destek olmanın tüm resmi ve özel sektör kuruluşlarının asli görevi olmasının yanı sıra özel sektörde faaliyet gösteren firmaların, kendi iç işleyişlerinde ilave tedbirler alarak salgının yayılmasını engellemek için çaba sarf ettiklerini ifade etti.


Haberler
06.04.2020 - İzmir Ticaret Odası'ndan 65 Yaş Üzeri Vatandaşlarımızın Hayatlarını Kolaylaştıran Kampanya


İzmir Ticaret Odası, 12. Gıda ve Tüketim Maddeleri Perakende Satıcıları Grubu firmalarının önerisiyle, 65 yaş ve üzeri vatandaşlarımızın hayatlarını kolaylaştırmak ve bu vatandaşlarımızın market ihtiyaçlarını evlerine götürerek karşılamak amacıyla “SEN EVİNDE KAL, BİZ KAPINDAYIZ” kampanyasını başlattı.


Haberler
29.03.2020 - İzmir Ticaret Odası’ndan Sağlık Çalışanlarına ‘Tatlı Bir Mola’


İzmir Ticaret Odası, Koronavirüs salgını nedeniyle hastanelerde yoğun çalışan ve bu süreçte de büyük tehdit altında bulunan sağlık görevlilerine tatlı bir mola verdirdi.


Haberler
26.03.2020 - Yönetim Kurulu Başkanımız Sayın Mahmut Özgener'in Kısa Çalışma Ödeneği Konusunda Basın Açıklaması


Sayın Cumhurbaşkanımız, 18 Mart 2020 tarihinde Kısa Çalışma Ödeneğini devreye alacaklarını, bundan faydalanmak için gereken süreçleri kolaylaştırılacaklarını ve hızlandırılacaklarını kamuoyu ile paylaşmıştı. 

Aradan bir hafta bile geçmeden 23 Mart 2020 tarihi itibariyle Kısa Çalışma Ödeneği devreye girdi ve uygulamayı üyelerimizle paylaştık.