2018 Yılı Oda Hesapları 2019 Hizmet Ücretleri Tarifesi Meslek Grupları ve Faaliyet Kodları (NACE) Stratejik Plan
Sicil Rehberi Ticari İşlemler Rehberi Ticaret Sicili Müdürlüğü Duyuruları Mersis Danışma Masası
İşten Ayrılış Bildirgesi Kredi Protokolleri İndirimli Kuruluşlar Eğitimler
Fuar Teşvikleri Fuar Ziyaretleri Dış Ticaret Talepleri Reklam Fiyat Tarifesi

DIŞ TİCARET DANIŞMANLIĞI


Sayın Üyemiz,

21. yüzyılda, teknolojinin gelişmesi ile birlikte dünya ekonomisinde büyük bir değişim yaşanmaya başlamıştır. Gelişmiş ülkelerde faaliyet gösteren firmaların uluslararası pazarlara yönelmeye başlaması, dünya ekonomisinin küreselleşmesini beraberinde getirmiştir. Küreselleşme, ulusal ve bölgesel farklılıkları ortadan kaldırmaktadır. Bu durum ticari faaliyetlerini sürdürmek ve geliştirmek isteyen, büyük – küçük farkı olmaksızın tüm firmaların uluslararası hale gelmelerini zorunlu hale getirmiştir. Geleneksel ticaret ve pazarlama anlayışını bırakmayan, çağdaş bir anlayışı benimsemeyen firmaların ayakta kalmaları ve başarıyı yakalamalarının mümkün olmadığı çok açıktır.

Gelişmiş ülkelerin dünya ticaretinden aldıkları pay da ihracatın kalkınmada ne kadar önemli bir işleve sahip olduğunu açıkça göz önüne sermektedir.

İhracatın ülkemiz ekonomisinde bu denli önem taşımasına paralel olarak, üye odaklı hizmeti kendine ilke edinen Odamız üyelerimizin dış pazarlara açılmalarına,  dış ticaret işlemlerini sorunsuz ve sağlıklı bir şekilde gerçekleştirmelerine destek olmak olmaktadır.

Dış Ticaret ile danışmak istediğiniz konularla ilgili aşağıda iletişim bilgileri bulunan personelimizle iletişime geçebilirsiniz.

Saygılarımızla,

İzmir Ticaret Odası

 

 

Gündem Kont

Arge Uzmanı

İş Geliştirme Müdürlüğü

Tel: 0232 4984102

E-mail: gundem.kont@izto.org.tr