2019 Yılı Oda Hesapları 2019 Hizmet Ücretleri Tarifesi Meslek Grupları ve Faaliyet Kodları (NACE) Stratejik Plan
Sicil Rehberi Ticari İşlemler Rehberi Ticaret Sicili Müdürlüğü Duyuruları Mersis Danışma Masası
İşten Ayrılış Bildirgesi Kredi Protokolleri İndirimli Kuruluşlar Eğitimler
Fuar Teşvikleri Fuar Ziyaretleri Dış Ticaret Talepleri Reklam Fiyat Tarifesi

İhracat Destek Ofisi


 

İZMİR TİCARET ODASI İHRACAT DESTEK OFİSİ

T.C. Ticaret Bakanlığı ve TOBB ülkemiz ihracatına çok önemli katkıda bulunacak bir proje başlatmıştır.  Ülkemizde ihracatçı sayısının arttırılabilmesi ve mevcut ihracatçılarımızın doğru ve hızlı bilgiye ulaşmalarını teminen belirlenen Odalarda ‘’İhracat Destek Ofisleri’’ kurulması için 13 Kasım 2018 tarihinde Ticaret Bakanlığımız ve TOBB arasında İşbirliği Protokolü imzalanmıştır. TOBB Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu ile Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan’ın imza attığı protokol kapsamında, TOBB’a bağlı Odalarda  ‘’İhracat Destek Ofisi’’ kurulmuştur.

Odamız İhracat Destek Ofisi olarak, amacımız,  henüz ihracat yapmamış ve/veya sürdürülebilir ihracat gerçekleştirememiş Üyelerimizin kısa zamanda ihracat gerçekleştirerek uluslararası pazara girmelerine katkıda bulunmak ve ihracatı KOBİ'lerden başlayarak bütün iş dünyasına yaymaktır.

Odamız İhracat Destek Ofisinde, sürekli ve düzenli iletişime dayalı bir bilgilendirme hizmeti sunulmakta, Üyemiz ile birlikte  uygulamalı olarak firmaya özel ihracat yol haritası oluşturulmaktadır.  İhracat Destek Ofisimiz pandemi nedeniyle uygulamalı pazar araştırması çalışmalarını zoom uygulaması aracılığıyla online ortamda gerçekleştirmeye devam etmektedir.

Üyelerimizle birebir uygulamalı ihracat pazar araştırması ile  Üyemiz,

  • Hangi ülkelere öncelik vermeleri gerektiği,
  • İhracatı nasıl gerçekleştirecekleri, hangi aşamalardan geçecekleri,
  • İhracat fiyatını nasıl oluşturacakları,
  • Hangi ihracat evraklarını hazırlamaları gerektiği,
  • İhracat desteklerinden hangilerinin firmaya daha uygun olduğu ve başvuru süreci

konularında bilgi sahibi olabilmektedirler.

Bire bir ihracat danışmanlık hizmetinin yanı sıra, ihracat konusunda daha fazla Üyemize ulaşmak, ihracat farkındalığını arttırmak ve Odamız İhracat Destek Ofisi’nde üyelerimize verilen hizmetleri ayrıntıları ile firmalara toplu şekilde aktarmak amacıyla, belirli periyodlarda ‘’İhracat Destek Ofisi Bilgilendirme Toplantısı’’ gerçekleştirilmektedir.

Yanı sıra, ihracat zincirinin halkaları şeklinde tasarlanan ‘’İhracat Destek Ofisi Eğitim Modülleri’’ ne  Üyelerimiz davet edilerek firmaların ihracata başlamadan altyapı oluşması sağlanmaktadır.

İhracat ile danışmak istediğiniz konularla ilgili idobaşvuru formunu doldurarak, aşağıda iletişim bilgileri bulunan personelimizle iletebilirsiniz.

Saygılarımızla,

İzmir Ticaret Odası

 

Gündem Kont

İş Geliştirme Müdürlüğü

Araştırma ve Geliştirme Uzmanı

İhracat Destek Ofisi Sorumlusu

e-posta: gundem.kont@izto.org.tr

 

ODAMIZDA GERÇEKLEŞTİRİLEN İHRACAT KONULU SUNUMLAR